Meslek Okulları Geleceğimizdir

Sorunları Milli Eğitim Bakanı'na İletti

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Şubat 2019 09:00
Meslek Okulları Geleceğimizdir

Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile diğer meslek liselerinde yaşanan sorunları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü.

Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Boyacı ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz gün Ankara’ya giderek Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u makamında ziyaret etti. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için yoğun gayret sarf eden Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, meslek liselerinin sorunlarını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüştü.

BOYACI; “25 YILLIK BİR ESNAF OLARAK
ARA ELEMAN SIKINTISINI İYİ BİLİRİYORUM”
Gül Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bulunan TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve genel olarak meslek liselerinin sorunlarının gündeme geldiği görüşme ile ilgili bir açıklama yapan Gül Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, işletmelerde ara eleman sorununun çözümü noktasında meslek liselerinin büyük önem taşıdığını belirterek; “25 yıl esnaf olarak ara eleman sorununu en çok yaşayan kişilerden biriyim. Bu yüzden ara eleman sorununun çözümünü önemsiyoruz. Ara eleman geleceğimizdir. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yapılan görüşmenin oldukça verimli olduğunu bildiren Boyacı, Sayın Bakanımız eğitimin içinden gelen bir kişi olması nedeniyle hem sorunlara vakıf hem de sunulan önerilere açık bir kişi. Türkiye’de mesleki eğitimin geleceği oldukça parlak” dedi.

“BAKAN SELÇUK, ATÖLYE İHALESİNİN EN KISA
ZAMANDA YAPILACAĞININ MÜJDESİNİ VERDİ”
Bakan Selçuk ile yaptıkları görüşmede, Gül Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bulunan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özelinde mesleki eğitimin geliştirilmesi için yapılacakların gündeme geldiğini ve ziyaretin çok olumlu geçtiğini vurgulayan Başkan Boyacı; “Görüşmede, Gül Küçük Sanayi Sitesi içerisinde eğitim veren TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin atölye ihtiyacını gündeme getirerek atölyenin yeni döneme yetiştirilebilmesi için biran evvel ihalenin yapılarak temelinin atılması noktasında talepte bulunduk. Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk atölye talebinin en kısa sürede yerine getirileceğini ve ihalenin en kısa sürede yapılacağının müjdesini bizlere verdi.

“KOZMETİK PROGRAMI İÇİN
BAKANDAN DESTEK İSTEDİK”
Görüşmede ayrıca; Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun talimatıyla Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım tarafında düzenlenen 2023 Vizyon Belgesi Perspektifinde düzenlenen eğitim çalıştayı ile ilgili de bilgi alan Bakan Selçuk’a kooperatif olarak sunulan raporda gündeme getirilen konular aktarıldı. TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesine açılaması talep edilen programlardan kozmetik programı ve eklemeli imalat programlarının açılabilmesi için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan destek istedik. Programların açılabilmesi için Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım’ın modüllerin hazırlanması noktasında çalışma yapacağı öğrenildi. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Isparta İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yıldırım’ın talimatlarıyla ilçelerden ve köylerden TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesini tercih edecek öğrencilere çıraklık okulu yurdu ve diğer yurtlarda barınmaları için gerekli çalışmaların yapıldığı bilgisini verdi. Türkiye’de artan obezite ve buna bağlı hastalıkların önüne geçilmesi için eğitimin büyük önem taşıdığına dikkat çeken Gül Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, obezitenin önlenmesi noktası ortaokul ve liselerde gıda öğretmenleri görevlendirilerek ders şeklinde eğitimler verilmesinin faydalı olabileceği önerisini gündeme getirdi. Gül Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı okullarımızda haftada 1 gün rehber öğretmenlerinin kötü alışkanlıklar ve meslek liselerinin tanıtımıyla ilgili olarak ders verilmesi gerektiği ve okullarda gıda öğretmenliği için kontenjan açılması talebinde bulunduk” dedi.

“MESLEKİ EĞİTİMİN ÖNEMİ
ÖĞRENCİLERE ANLATILACAK”
Gül Küçük Sanayi Kooperatif Başkanı Mehmet Boyacı, konuşmasının sonunda; “Milli Eğitim Bakanımız sayın Ziya Selçuk’a kendilerini kabul ettikleri için teşekkür ederek, Valimiz sayın Ömer Seymenoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Ahmet Yıldırım’ın destekleri ve izni ile köylerde, ilçelerde, şehir merkezinde okuyan öğrencilere meslek okulları hakkında bilgilendirme yapılacağının bilgisini verdi. Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk mesleki eğitimin yaygınlaştırılması ve sektörün talep ettiği ara elemanların yetişmesi için çalışmalar yapıldığını belirterek, buna yönelik iş garantili 100 yeni meslek alanının açıldığını, bu yönde çalışmaların devam edeceğini söyledi. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki bölümlerin birçok sektörde ara eleman sıkıntısını ortadan kaldıracak nitelikte olduğunu söyledi” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.