Meteoroloji Uyardı

Meteroloi Uyardı! Yurdun Batı Kesimlerinde Kuvvetli Yağış Bekleniyor. Isparta'da Hafif Yağmur Bekleniyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Aralık 2010 15:47
Meteoroloji Uyardı

Yurdun batı kesimlerinde etkili yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı Trakya'da 6 ila 8 derece, Ege ile Marmara'nın güney ve doğusunda 1 ila 3 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batı kesimlerinde yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; İzmir, İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

Hava sıcaklığı Trakya'da 6 ila 8 derece, Ege ile Marmara'nın güney ve doğusunda 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara ile ülkemizin güneydoğu bölgelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; İzmir, İstanbul, Tekirdağ, Balıkesir, Yalova, Çanakkale, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, Su baskını vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI-

Ülkenin doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

-SİS UYARISI-

Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde sis beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İstanbul: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, sabah ve akşam saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. (14)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde batı ilçeleri hafif Yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer hafif sis bekleniyor. (8)

İZMİR: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerine kadar il genelinde, akşam saatlerinden sonra Çeşme, Dikili ve Foça ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. (16)

Adana: Parçalı bulutlu (19)

Antalya: Parçalı zamanla çok bulutlu (16)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu (18)

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. (4)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. (14)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bölgenin batısında (İstanbul, Yalova, Tekirdağ, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklaeli) kuvvetli olması bekleniyor

EGE: Çok bulutlu, Kıyı Ege ile sabah saatlerinde bölgenin iç kesimleri, gece saatlerinde Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, akşam saatlerine kadar İzmir il genelinde, akşam saatlerinden sonra Çeşme, Dikili ve Foça ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Burdur ve Isparta çevreleri hafif Yağmurlu geçecek. Sabah saatlerinde Hatay çevrelerinde sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde Eskişehir ile Ankara'nın batı ilçeleri hafif Yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis ile birlikte Kayseri ve Sivas çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük çevreleri Yağmurlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis ile birlikte Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda (Diyarbakır, Batman) buzlanma ve don olayı ile birlikte Gaziantep ve Batman çevrelerinde yer yer sis bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Isparta