MHP'yi Bitirmek İstiyorlar

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, 12 Eylül referandumundan sonra PKK'nın siyasallaşma hedefi yolunda hızla ilerlediğini iddia etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 02 Ekim 2010 23:30
MHP'yi Bitirmek İstiyorlar

MHP'nin söylediklerinin bugün haklı çıktığını savunan Yalçın, “PKK'nın siyasalaşma sürecinde tam gaz ileri gittiğini görüyoruz. Söylediklerimizin haklı çıkması bizleri gelişmeler adına üzüyor” dedi. Anayasaların kutsal metin olmadığını belirten Yalçın, şöyle devam etti:

Anayasa değişikliği yapılırken toplumsal bir mutabakatın şart olduğunu herkes söylemiştir. AKP dışında herkes bunu söylemiştir. Şimdiye kadar Anayasa değişikliğinden kimsenin haberi olmuyordu. Ama bu referandumda özellikle Meclis'teki sayısal çoğunluğuna güvenen AKP bunu ortaya koydu ve kendisini meydanlarda denemek istedik. Milliyetçi Hareket Partisi, değişiklik gündeme geldiğinden beri ortaya 'Uzlaşma Komisyonu kurulmalıdır' tavrı koymuştur. Herkesin kabul edebileceği metin haline gelmiş olsaydı milleti kutuplaştırmazlardı.

Referandum sürecinde herkes gördü ki devletin imkânları kullanıldı. Bürokratları da bazen tehditle, bazen gönülde seçimlerde ortaya koydular. Millet iradesinin sandığa yansımasının önüne geçtiler. Seçim sonucunun AKP'nin zaferi veya diğer partilerin kaybetmiş gibi tespiti doğru değildir.

Geniş bir açıdan bakıldığında 15 milyon oyun, CHP'nin mi MHP'nin mi ya da başka bir partinin olup, olmadığını bilemeyiz. Üzerinde durulması gereken hangi partinin ne kadar oy aldığı, ne kadar oy kaybettiği noktası değildir. Bunu bir parti seçimine dönüştürdüler bunu yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Bu sonuç millet için kötü bir sonuçtur. Millet bu noktada şu anda verilen 'evet' oylarının ne anlama geldiğini yeni anlamış bulunmaktadır.

Bu Anayasa değişikliği milletin istek ve taleplerinden yapılmadı. Bu değişiklik büyük devletlerin Orta Doğu'daki emellerine ulaşmak için hazırlattığı bir değişikliktir. Türkiye'de hedeflenen bir şey var. Bu ülkenin milli reflekslerini ortadan kaldırmak istiyorlar. Bunun karşısında duran kim olursa olsun. Ama sivil toplum örgütleri ama bir parti. Bunun önüne geçilmesi lazım. Bunun önüne geçecek olan yine bu millettir.”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.