Milletvekili Cesur Kayyum Talebi İçin Bakın Ne Dedi

Milletvekili Cesur Kayyum Talebi İçin Bakın Ne Dedi

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Aralık 2019 22:41
Milletvekili Cesur Kayyum Talebi İçin Bakın Ne Dedi

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İl Başkanlığı’na kayyum atanmasının talep edilmesi dolayısıyla açıklama yayınladı.

“Bana Kayyuma başvurulmasını soruyorsunuz. Öncelikle şunu ifade etmeliyim; henüz İl Başkanlığı’na tebliğ edilmiş böyle bir evrak yoktur. Ben de sizler gibi Yerel Basından bir yayın organının yayınladığı belgelerin basına yansıması ile duydum. Öncelikle böyle bir başvuru yapılmışsa, İl Başkanlığına geldikten sonra vardır diyebiliriz.

Siyaseti, demokrasiye inanan ve Cumhuriyet’imizin olmazsa olmazı demokrasimizin tesisi için icra eden biri olarak, kongreye gidilen bir süreçte KAYYUMA BAŞVURUNUN yanlış olduğu düşüncesindeyim.
İYİ Parti, benim de içinde bulunduğum Genel İdare Kurulu’nda aldığı kararla, tüm Türkiye’de teşkilatlarımızda Kongre yapma kararı almış ve takvimini de aylar önce ilan etmiştir. Isparta’da da bunun hazırlıkları ilçelerimizde, ilimizde hızla ve şevkle sürmektedir.

Demokrasiyi ilke edinen bir partiyiz. Bu tür hadiseler, Siyasi Partilerde eskiden de olmuştur. yarın da olacaktır. Bizim işimiz değildir. Biz, Isparta’da İYİ Parti Ailesi olarak, iktidar hedefi ile gece gündüz çalışıyoruz. Halkımızın teveccühü de bizi daha da şevkle çalışmaya sevk etmektedir.

Bu tartışmalar bize zarar vermez, ayrıştırmaz. Biz hep birlikte el ele Isparta’mıza hizmet için koşarız. Büyütülüp yorum yapacak kadar önemsemiyorum.

Sandık her şeyin ilacıdır. Her gün yeni üyelerle büyüyoruz. 2 sene önce ekilen tohum geçen sene fidan oldu Meclis’e girdik. 23 Haziran 2019’da da fidan, ağaç oldu. Türkiye’nin en büyük Büyükşehirlerinde İYİ Parti ile meyve verdi demokrasi. Demokrasi diyorum çünkü iktidar her rejimde var. Muhalefet demokrasilerde var.

Yarın da kongrelerini tamamlayınca, her yerden bize olan teveccüh ve katılımlarla, Türkiye’nin her yerindeki teşkilatlarımızla, Genel Başkanı’mız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde hedefe yürüyeceğiz. Hedef; daha İYİ bir Türkiye’dir.

Kısa cevabımsa şu:
İYİ Partimizin hiçbir surette yıpratılmasını tasvip etmiyorum. Bunlarla harcayacak vaktimiz de yoktur. Heybemizde işçinin, esnafın, memurun, köylünün, çiftçinin, emeklinin, işsiz gençlerin, annelerin, şehit ve gazilerin, güvenlik güçlerimizin, iş dünyamızın, basınımızın, kadınlarımızın ve aslında 17 senedir çare bekleyen herkesin derdine çare olmak vardır.” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.