Milli Eğitime 3 Aylık İşçi Alınacak

Milli Eğitime 3 Aylık İşçi Alınacak

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Şubat 2022 17:07
Milli Eğitime 3 Aylık İşçi Alınacak

İŞ-KUR Isparta İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, Toplum Yararına Program kapsamında, 3 ay süreli 91 kişi işe alınacak. İşe alınan işçilerin 3 ay sonra iş akitleri sona erecek. İşe alınacak olan işçilerin Çevre Düzenlenmesi, Bakım Onarım ve Temizlik İşleri gibi bölümlerde çalıştırılması planlanıyor.

Programa katılmak isteyen kişilerin, Covid-19 salgını nedeniyle İŞ-KUR'a gelmeden, katılımcı başvuru tarihleri arasında www.iskur.gov.tre-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder. Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder.Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

Program Portal Numarası: 305680

Katılımcı Başvuru Tarihleri: 02 Şubat 2022 – 06 Şubat 2022

Noter Çekiliş Tarihi- Saati: 09 Şubat 2022 – 10:00                                             

Noter Çekiliş Yeri: Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü 3. Kat. Konferans Salonu – Isparta Merkez

Başvuru Yapılabilecek Yerler: Isparta Merkez (43), Aksu (2), Atabey (2), Eğirdir (6), Gelendost (4), Gönen (3), Keçiborlu (4), Senirkent (4), Sütçüler (2), Şarkikaraağaç (8), Uluborlu (2), Yalvaç (10), Yenişarbademli (1)

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.