Mimar Sinan Caddesinde Köklü Değişiklik

Mimar Sinan Caddesi üzerinde yaya ve trafik güvenliğini sağlamak açısından yaya geçitlerinin olduğu noktalar dışındaki tüm yol güzergahında bariyerler konulacak.

Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Kasım 2010 10:56
Mimar Sinan Caddesinde Köklü Değişiklik

CENAZE NAMAZLARI TRAFİĞİ TIKIYOR

 Yol bariyerlerle çevrilerek yayaların rastgele bir yerden caddede karşıdan karşıya geçmesi engellenecek.

Mimar Sinan Caddesi'nde cenaze namazlarına da sınırlama getiriliyor. Cenaze namazları konusunda caminin merkez haline gelmesi nedeniyle her gün 2 namaz vaktinde cenaze namazı kılınıyor.

Bu süreçte trafik kilitleniyor. Ambulans ve İtfaiye gibi yerine acil ulaşmak zorunda kalan araçlar geçiş yapamıyor. Bu nedenle cenazelerin vefat eden kişinin ikamet adresine en yakın camiye yönlendirilmesine karar verdik. Cenazeler kişinin kendi mahallesindeki camiden kaldırılacak.

HALK OTOBÜSLERİ ANA DURAĞI KALKIYOR

Mimar Sinan Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, 6 Mart Caddesi, Hükümet Caddesi ve çevresi ile alt geçitlerde yaya güvenliğinin sağlanması, trafiğin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılacak.

Kaymakkapı Meydanı'nda halk otobüslerinin depolanmasına, bekletilmesine izin verilmeyecek. Buradaki ana otobüs duraklan kaldırılarak şehrin kenarında bir noktada depolama ve bekleme yapılması sağlanacak."

Müftü Avcı da aynı görüşte

İl Trafik Komisyonu'nun Mimar Sinan Camii'nin cenaze namazlarına kapatılmasına yönelik kararının alındığı toplantıda İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı Hahazır bulundu. Daha önce bu konuda basına açıklamalarda bulunan Müftü Avcı, cenazelerin Mimar Sinan Camii'nden kaldırılması nedeniyle trafikte zor anlar yaşandığını belirtmişti.

İşte Müftü Avcı'nın açıklaması: "Isparta'da cenaze namazları Mimar Sinan Camisi'nde kılınıyor. Ancak bu durum trafikte zor anlar yaşanmasına neden oluyor.

Müftülük binası Terminal Cami'nin oraya taşınırsa tüm organizasyonlarımız orada olacak. Cenazeler Terminal Cami'den kalkacak, hac uğurlama törenlerimiz
orada olacak ve orası bizim için merkez olacak.

Akdeniz

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.