Muhtarlık Gönül İşi

Muhtarlık Gönül İşi

Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Ocak 2022 14:29
Muhtarlık Gönül İşi

Isparta Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi, mahalle muhtarlığının tamamen fedakarlık ve gönül işi olduğunu belirterek muhtarların özellikle pandemi döneminde gece-gündüz görev yaptığını ifade etti.

Mahalle Muhtarları Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’ı ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Beraberinde Gülistan Mahallesi Muhtarı Zafer Uzun, Yedişehitler Mahallesi Muhtarı Adem Şamlı, Emre Mahallesi Muhtarı Gürcan Süvay, Dere Mahallesi Muhtarı Şakir Taşçeken, Doğancı Mahallesi Muhtarı Ali Divarcı, Yenice Mahallesi Muhtarı İsmail Akkkaya ve Karaağaç Mahallesi Muhtarı İbrahim Akyıldız ile birlikte IGC Başkanı Mustafa Baş’ı Tuhafiyeciler Sitesindeki ofisinde ziyaret eden Muhtarlar Derneği Başkanı ve Keçeci Mahallesi Muhtarı Gökhan Büyükleblebi Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik etti.  Ziyarette Nokta Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Baş, Yazı İşleri Müdürü Tayfun Yılmaz ve Duayen Gazeteci Nasuh Özkan’da hazır bulundu.

Basının her zaman kendilerine destek olduğunu ve sorunların  kamuoyuna iletilmesi noktasında önemli bir görevi üstlendiğini kaydeden Muhtarlar Derneği Başkanı Büyükleblebi, “Biz Basınımızdan son derece memnunuz, Allah razı olsun her zaman mahallelerimizdeki sorunların çözümü noktasında haber desteği veriyorsunuz. Bundan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz” dedi. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Baş’da  Isparta Muhtarlar Derneğinin kendilerine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

“GÜNÜN 24 SAATİ HİZMET VERİYORUZ”

Bu arada Isparta Muhtarlar Derneği Başkanı Gökhan Büyükleblebi, ziyarette muhtarlıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Mahalle muhtarlığının tamamen gönül işi olduğunu belirten Büyükleblebi, “Muhtarların sadece aldığı maaşa bakılmamalı, yaptıkları işe bakılmalı” diyen Büyükleblebi, özellikle pandemi döneminde muhtarların 24 saat boyunca filyasyon ekibinde görev yaptığını hatırlattı. Büyükleblebi, “Muhtarlarımız pandemi döneminde hakikaten çok yoğun bir şekilde çalıştılar,  çünkü bizlerde filyasyon ekibinde yer almaktayız” dedi.

ZOR DURUMDAKİLERİN YARDIMINA KOŞUYORUZ…

Mahalle Muhtarları olarak mahallelerdeki zor durumdaki insanların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında gerektiği durumlarda muhtarların kendi ceplerinden destekte bulunduklarını ifade eden Büyükleblebi, mahallelerdeki sorunların çözümü noktasında 7/24 görev yaptıklarını hatırlattı.

Büyükleblebi, son düzenleme ile muhtar maaşlarının 3500 lira seviyesine geldiğini de sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.