Nuri Selçuk'tan İlginç İddia

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kamu yatırımlarına hızla vize verirken, şehirde istihdam sağlayacak özel sektör yatırımlarını geciktirmekle suçlandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 10 Ekim 2010 17:34
Nuri Selçuk'tan İlginç İddia

Demokrat Parti (DP) Isparta Belediye Meclisi Üyesi Nuri Selçuk, Hilton gurubunun Isparta'ya yapacağı 20 milyon dolarlık 5 yıldızlı otel için belediyenin hala imar çapı vermemesini eleştirdi. Selçuk, projeyi 4 aydır bekletmekle suçladığı Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'dan adaletli olmasını istedi.

İl Özel İdaresi için Çünür Mahallesi'nde, belediyenin Gökçay'daki arsaları için hemen imar düzenlemesi yapıldığını hatırlatan Selçuk, "Belediye İmar Komisyonu, kamuya ait arsalarda hızlı şekilde imar değişikliği yaparken, özel sektörün taleplerinin ertelendiğini görüyoruz. Öte yandan 5 yıldızlı yatırım için karar alan yatırımcıya hala imar çapı verilmiyor. İmar değişikliği talebi 4 aydır neden erteleniyor. Bir girişimci 4 ay bekleyemez, gider başka yere yatırımını yapar." dedi. Selçuk, Belediye Başkanı Günaydın'dan sanayici ve tüccarın önünü açmasını ve yatırımcılara destek olmasını istedi.

Belediye meclisinin Isparta'nın önünü açacak, istihdam sağlayacak projelere öncelik vermesi gerektiğini belirten Selçuk, "Belediye kendi görev ve hizmetlerini en güzel bir şekilde yerine getirmek için gayret göstermeli. Yapacağı düzenleme ve projelerle şehre yatırım gelmesine yardımcı olmalı. Ancak, bunu şu andaki belediye yönetiminde göremiyoruz." diye konuştu.

Nuri Selçuk'un eleştirilerine cevap veren Yusuf Ziya Günaydın ise belediye ve meclis komisyonlarının adil davrandığını savundu. Günaydın, özel sektör yatırımlarının karşısında olmadıklarını, söz konusu arazilerdeki incelemelerin bir hafta içerisinde tamamlanacağını kaydetti. Adalet konusunda kimsenin endişesi olmaması gerektiğini ifade eden Günaydın, imar müdürlüğünün ve meclis komisyonlarının çalışmalarını sürdürdüğünü, en doğru kararı verme gayreti içinde olunduğunu ifade etti.

İl Özel İdaresi'nin talebi üzerine Çünür Mahallesi'ndeki 39 bin metrekarelik alanı turizm tesis alanı olarak belirleyen Belediye İmar Komisyonu, Gökçay'da belediye mülkiyetindeki 22 bin metrekarelik alanı otel yapılması için bir haftada turizm tesis alanı olarak tescil etmişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.