Obezite Merkezi’nden Anlamlı Eğitim

Obezite Merkezi’nden Anlamlı Eğitim

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Şubat 2019 13:15
Obezite Merkezi’nden Anlamlı Eğitim

Şehir Hastanesi bünyesinde faaliyet gösteren “Obezite Merkezi” TED Kolejinde eğitim gören çocuklara obezite farkındalık eğitimi düzenledi.

Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. F. Ruşen Keskin, TED Koleji Kurucu Temsilcisi Dr. Nazlı Asuman Esin, Obezite Merkezi Sorumlu Hekimi İzzet Demirbaş, TED Koleji yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerinin de katıldığı eğitimde Obezite Merkezimizde görevli diyetisyenler Damla Yavuz, Fizyoterapist Erkan Alp, Psikolog Ertürk ER, obeziteyle mücadelede doğru beslenme, doğru hareketler ve sporun önemi, psikoloji yönetimi konularında bilgilendirme eğitimleri düzenledi.TED Koleji öğrencilerinin yoğun katılım sağladığı ve soru-cevap şeklinde gerçekleşen program sonunda TED Koleji Kurucu Temsilcisi Dr. Nazlı Asuman Esin, başhekim ve “Obezite Merkezi”ne teşekkür ederek, “Isparta Şehir Hastanesi Obezite Merkezi ile birlikte yaptığımız işbirliği ile kolejimizde obezite farkındalığının artırılması ve mücadelesinde başarılı adımlar atacağız. “ diye konuştu.

Başhekim Uz. Dr. F. Ruşen Keskin eğitimle alakalı yaptığı açıklamada; Bakanlığımızın Obezite ile Mücadele Uygulamaları kapsamında Hastanemizde Obezite Merkezimizi faaliyete geçirdik. Obezite bilindiği üzere çocukluk çağlarında hayatı tehdit etmeye başlayan erişkin çağlarında tedbir alınmazsa beraberinde kronik hastalıklarla yaşam kalitesini en aza indiren çağımızın tedbir alınması gereken önemli bir hastalığıdır.Bu kavramdan yola çıkarak biz de merkezimizde çocuklarımıza da gruplar oluşturmak niyetindeyiz. Fakat okul dönemi olduğu için bunu şuan yapamıyoruz. Onun yerine yaz döneminde , merkezimize başvuran çocuklarımızdan gruplar oluşturarak, yaz okulu formatında obezite kampı yapmayı planladık.

Yaz dönemine kadar talep eden okullarımıza merkezimizden eğitmenlerimiz ziyaretler gerçekleştirip eğitim yapacaklar. Okullarımızdan gelecek taleplere hastanemiz olarak hızla dönüş sağlanarak çocuklarımıza obezite farkındalığı yapılıp, obezite sınırında olup mücadeleye karar vermiş çocuklarımızdan da yaz dönemi grupları oluşturulacaktır. Oluşturacağımız kamplar sadece okul gruplarından değil bireysel başvurulardan da olacaktır” dedi.


HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.