Onun Gündemi Eğitim!

Onun Gündemi Eğitim!

Yayınlanma:
Onun Gündemi Eğitim!

Vali Ömer Seymenoğlu eğitim alanındaki faaliyetlere büyük önem veriyor. Mesaisine İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek başlayan Vali Seymenoğlu ardından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinde çalışanlarla tanışan ve çalışmalarında kolaylıklar dileyen Vali Seymenoğlu ardından kurum yöneticileriyle toplantı yaptı. Toplantıda eğitim yatırımları başta olmak üzere yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı. Birim müdürlerini tek tek dinleyen Vali Seymenoğlu toplantıya katılanların görüş ve önerilerini aldı.
Ardından İstanbul Menkul Kıymetler Borsası İlkokulu’nda Yeşilay öncülüğünde gerçekleştirilen “Her Okula Yeşilay Odası” projesi kapsamında oluşturulan odanın açılışına katılan Vali Seymenoğlu öğrencilerle buluştu.

“DUVARLARI BOYADILAR”
Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Yıldırım, Yeşilay Isparta Şubesi Başkanı Muhammed Said Uyar ve üniversiteli Yeşilay gönüllüleriyle birlikte açılan Yeşilay odasında incelemelerde bulunan Vali Seymenoğlu Yeşilay gönüllüsü olan 4. Sınıf öğrencilerine Yeşilay farkındalık rozetlerini taktı, öğrencilerle birlikte oda duvarlarına yeşil el baskısı yaptı.
Gönüllü öğrencilere üniversiteli gönüllü eğitmenler tarafından Yeşilay farkındalık eğitimi verilecek. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası İlkokulu gönüllü öğrencileri de arkadaşlarına ve ailelerine Yeşilay’ı ve sağlıklı yaşamı anlatacaklar.

Vali Seymenoğlu okulda yaptığı açıklamada “Çalışmalarından dolayı Yeşilay gönüllülerine teşekkür ediyorum. Bağımlılıkla mücadele el ele vererek topyekûn mücadele edilirse üstesinden gelinebilecek bir konu. Başarılı olabilmek için her ferdin bu işe gönül vermesi lazım. Kamu yararına çalışan bir dernek olan Yeşilay’a geçmişte olduğu gibi şimdide destek olmaya devam edeceğiz.”

“TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININA DİKKAT”
“Bağımlılığın her türlüsü ile mücadele etmek önemli. Özellikle teknoloji bağımlılığıyla mücadele bizim için ön sıralarda yer alıyor. Teknoloji hayatımızın her alanında, ancak onu dikkatli kullanmazsak başta gençlerimiz olmak üzere yetişkin bireylere dahi zararlar verebilmekte. Çocuklarımıza akıllı telefon ve tabletleri bireysel kullanımları için verirken dikkatli olmalı, ebeveyn gözetimini önemsemeliyiz. Sınırlı bir saat diliminde ve belirli uygulamalar için kullanmalarını sağlamalıyız. Özellikle genç öğrencilerimizin sosyal, ruhsal ve bedensel gelişimleri için bu çok önemli. Yeşilay’ın okullarda açtığı böyle odalar sayesinde öğrencilerimiz daha duyarlı şekilde teknolojik aletleri kullanacak ve sağlıklı yaşam için gerekli bilgilere sahip olacaklar.” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.