Ortak ruh Isparta’nın Gururlarına Ödül

Isparta Ticaret ve Sanayi ile Isparta Ticaret Borsası işbirliğinde ödül töreni düzenlendi

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Kasım 2010 10:47
Ortak ruh Isparta’nın Gururlarına Ödül

ITSO ve Ticaret Borsası işbirliğinde 2009 yılında en çok ihracat yapan, borsada en çok tescil işlemi gerçekleştiren, en fazla kurumlar ve gelir vergisi ödeyen vergi rekortmenleri ile ülkemiz sıralamasında ilk 500 ile ikinci 500’e giren sanayi kuruluşlarına ödül verildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç ile Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar’ın ev sahipliği yaptığı törene Isparta Valisi Ali Haydar Öner, SDÜ Rektörü Metin Lütfi Baydar, Defterdar Vekili izzet Öztürk, Antalya, Burdur, Afyon belediye başkanları, ticaret ve sanayi odası başkanları, ticaret borsası başkanları ile 1000’den fazla katılım gerçekleşti.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası’nın ortaklığında imza atılan bu organizasyonda Şevket Demirel’in Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Göltaş, Orma ve Elmataş şirketlerine çeşitle dallarda çok sayıda ödül verildi.

Isparta Valisi Ali Haydar Öner; Isparta’da ilk defa gerçekleştirilen ödül töreninde şu konuşmayı yaptı:

Çok anlamlı bir toplantı yapıyoruz, herkes ekonominin yükselmesi için ondan yararlanması için toprağı işleyerek değer katıyor, kutsal hale getiriyor, ülkenin kalkınmasına hız veriyor. Ekonomiye değer ve katkı sağlayan Isparta’lı hemşerilerime Isparta ekonomisine her alanda katlı sağlayan hemşerilerime, iş adamlarıma, firmalara teşekkür ederim. 72 milyon la Türkiye güçlü insan gücüne ulaştı, iş adamı sayımız gittikçe artıyor, ilimizin yıllık yatırımı 300 bin tl’ye ulaştı ama burada bir eleştiri yapmadan geçemeyeceğim Isparta henüz kendi halindedir, teşvikler dağılımı bir yana koyarsak biz esas sermayemizi birleştirerek bir araya gelmeliyiz, SDÜ’nün öncülüğünde iş birliği yapmalıyız, herkes T.C. vatandaşı olmanın gururunu yaşamalıdır.
Isparta ekonomisine katkıda bulunan, vergi veren, üreten herkese teşekkür ederiz.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.