ÖSYM'nin Başına Ispartalı Profesör Atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS sızıntısı iddialarının ardından dün görevden aldığı ÖSYM Başkanı Aygün'ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'u atadı.

Yayınlanma:
ÖSYM'nin Başına Ispartalı Profesör Atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KPSS sızıntısı iddialarının ardından dün görevden aldığı ÖSYM Başkanı Aygün'ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'u atadı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölüm Başkanı olan Ersoy'un atanması kararı, Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli?

ODTÜ Matematik öğretmenliği programını bitirdi. Ardından 1999 yılında Yüksek Lisans ve 2002 yılında doktorayı YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim dalında tamamladı.

2008-2009 yılında Univercity of Cincinnati de post doktora için ABD de 1 yıl bulundu. 2012 yılında doçent ve 2017 yılında profesörlük unvanlarını aldı.

2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yaptı. Ayrıca cebir alanında ulusal kitapları vardır.İdari olarak 2011-2019 yılları arası YTU Uluslararası ilişkiler koordinatörü, 2015-2016 yılı arası FBE Müdür yardımcılığı, 2016-2017 Personel daire başkanlığı, 2017-2020 yılları arasında Genel sekreterlik görevlerinde bulundu.

Eğitim Bir Sen 8 no’lu şube kurucu başkanlığı görevinde bulundu. 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, ayrıca 2020'den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

24 adet Lisansüstü tez yöneticiliği yaptı. Hali hazırda 5 doktora ve 1 yüksek lisans danışmanlığı devam etmektedir. Halen ESAM İstanbul temsilciliğini yürütmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Dr. Ersoy iyi derecede İngilizce bilmektedir.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.