Personel Başına 100 Bin TL

Personel Başına 100 Bin TL

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Ocak 2022 00:05
Personel Başına 100 Bin TL

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, KOSGEB'in mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı kapsamında faizsiz ve geri ödemeli destekler için başvuruların başladığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrası istihdam sağlayan mikro ölçekli işletmeler için verilen  KOSGEB desteğinin ayrıntıları  belli oldu. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, istihdam odaklı destek paketi kapsamında mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programı kapsamında faizsiz ve teminatsız geri ödemeli destek verileceğini belirterek, destek programına ilişkin şu bilgeri verdi;

 "İmalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ile Covid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki MKİ’lere, 1981 ve sonrası doğumlu, son 3 yılda 180 günden fazla çalışmamış üniversite veya mesleki ya da teknik lise mezunu en az bir yeni personelin 12 ay boyunca istihdam edilmesi taahhüdü ile başvuru dönemi ilanından önceki 12 aylık ortalama istihdamın korunması şartıyla yeni istihdam edilecek personel başına 100 Bin TL geri ödemeli destek verilecek. Sahibi kadın olan veya kadın personel istihdam edecek işletmelerde bu destek 110 bin TL olacak.  Destek miktarı 2 yıl geri ödemesiz olup sonraki 2 yıl 6 eşit taksitte geri alınacak. Destek  başvuruları başlamış olup, başvurular için KOSGEB'e kayıtlı KOBİ Beyanname onaylı işletmeler 31 Mart 2022 tarihine kadar e -devlet üzerinden başvuru yapabilecek. Başvuru sırasına göre de destek ödemesi yapılacak. Şartları uygun olan esnafımız, detaylı bilgi edinmek ve başvurusunu yapma konusunda Esnaf Odaları Birliğimize gelerek teknik destek alabilecektir."

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi