Pirimehmet Mahallesine Yeni Otopark Yapılacak

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnafla bir araya gelerek, talep ve önerilerini dinledi. Betonarme katlı ve mekanik olmak üzere 2 alternatif otopark üzerinde durduklarını söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Nisan 2022 17:38
Pirimehmet Mahallesine Yeni Otopark Yapılacak

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Pirimehmet Mahallesi’nde esnafla bir araya gelerek, talep ve önerilerini dinledi.

Mahallede yeni bir otopark yapacaklarını belirten Başkan Başdeğirmen, otopark için betonarme katlı ve mekanik olmak üzere 2 alternatif üzerinde durduklarını söyledi.Başdeğirmen, “Betonarme katlı otopark yaparsak 140 araç, mekanik yaparsak 320 araç alacak. Mekaniğin maliyeti yüksek ama bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnafla buluşmalarına devam ediyor. Geçen hafta Yeni Sanayi Sitesi esnafıyla buluşan Belediye Başkanı Başdeğirmen, son olarak Pirimehmet Mahallesi’nde Vakıflar İşhanı arka kısmı ile Kunduracılar Sitesi’nin alt tarafında 1738 Sokaktaki esnafla bir araya geldi, talep ve önerilerini dinledi. Esnaf buluşmasına başkan yardımcıları ve birim müdürleri de katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bölgenin en önemli sorunlarından birisinin otopark olduğunu belirterek, mahalleye yeni bir otopark yapılacağını söyledi. Bölgede bulunan otopark alanının yüzde 90’ını aldıklarını ve yüzde 10’luk kısım için de mahkemenin belediyenin alabileceği yönünde karar verdiğini belirten Başkan Başdeğirmen, “Yüzde 10’luk kısmın parasını hesaba yatırdık. Orada problemli herhangi bir yerimiz kalmadı. Projemizin çalışmaları başladı, bittikten sonra ihaleye çıkacağız. Orayı en kısa zamanda otopark haline getireceğiz” dedi.Otopark projesi için 2 alternatif üzerinde durduklarına değinen Başkan Başdeğirmen, “Birinci projemiz betonarme katlı otopark ancak ikinci proje için mekanik otopark çalışmamız var. Mekanik otoparkta daha çok araç koyabiliyoruz. Betonarme yaparsak 140 araç alacak, mekanik olursa 320 araç olacak. Mekaniğin maliyeti yüksek ama bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız daha çok araç koymak. Bizim için vatandaşımızın ne kadar çok hizmet alabileceği önemli. Burada önemli olan tüm toplumun istifade edebileceği bir yatırım olabilmesi” şeklinde konuştu.

15 yıldır bölgede bulunduğunu belirten bir esnaf, daha önce esnafla oturup, birebir dinleyen bir belediye başkanı görmediğini belirterek, kendilerini dinmelerinden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Esnaf, “Sorunlarımızı direkt sizin yüzünüze söylememiz çok önemli. İnsan önemsendiğini hissediyor” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de esnaf ve vatandaşla görüş alışverişinde bulunmalarının kendileri için önemli olduğunu ifade etti. Amaçlarının vatandaşların taleplerini yerinde dinlemek olduğunu kaydeden Başdeğirmen, “Biz bu memleketin insanıyız. Bu sokaklar bizim büyüdüğümüz sokaklar. Bu esnafların hepsi bizim arkadaşımız. Yıllardır burada bakkaldan alışveriş yaparız, fotoğraf çekiliriz, esnafla sohbet ederiz. Biz her zaman sizi önemsiyoruz. Fırsat bulduğumuz her yerde her sokakta buluşmayı yapıyoruz. Esnafımızın ve vatandaşlarımızın taleplerini yerinde dinliyoruz. Başkan yardımcılarımız ve daire müdürlerimizde buluşmalarda yer alıyor. Varsa talep ve öneriler anında not alınıyor” görüşlerinde bulundu.Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, birkaç gün önce gece Vakıflar İşhanı arka kısmı ile Kunduracılar Sitesi’nin alt tarafında yapılan çalışmayı görmek amacıyla gece yarısı bölgeye geldiğini belirterek, “Işıklar sokağa çok güzel bir hava vermiş. Daha önce karanlıktan dolayı gireni olmayan yerlerden geç vakit de olsa artık insanlar yürüyerek geçebiliyorlar. Aydınlatmalar çok güzel olmuş” ifadelerini kullandı.

Bölge esnafı da Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Esnaflar, “Başkanım Allah razı olsun. Hizmetlerinizden gayet memnunuz. En kısa zamanda tekrar bekleriz” dediler.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.