Psikiyatri ve Göğüs Hastalıkları Kliniği Açıldı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) bünyesinde Onkoloji hastanesi olarak hizmet veren Isparta Devlet Hastanesinin eski binası Psikiyatri ve Göğüs Hastalıkları Kliniği olarak düzenlendi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Kasım 2010 11:06
Psikiyatri ve Göğüs Hastalıkları Kliniği Açıldı

Açılış törenine Isparta Vali Ali Haydar Öner, İl Genel Meclis Başkanı Kadir Dal, İl Sağlık Müdürü Süleyman Önal, İl Müftüsü Mehmet Emin Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Uğur Gökgöz ve çok sayıda hastane personeli katıldı. Açılış, Vali Ali Haydar Öner ve beraberindekilerin kurdeleyi kesmesinin ardından yapıldı. Törende Öner, yeni tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bölge'de göğüs hastalıkları ve psikiyatri kliniğinin eksik olduğu belirten Isparta Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Okutan, "açılışını yaptığımız bu bina, 1954 yılında 100 yataklı göğüs hastalıkları ve verem hastanesi olarak hizmete açılmış. 1954 yılında yeni kurulmakta olan SDÜ Tıp Fakültesinin kullanımına bırakılmış, 2010 yılına kadar Zehra Ulusoy kanser Merkezi olarak kullanılmış, geçtiğimiz haziran ayında da 3 katı hastanemize tekrar devredilmiştir" dedi.

Binada kısmi tadilat ve revizyon yapıldığını ifade eden Okutan şöyle devam etti: "binanın teknolojik alt yapısı yenilenmiş, tefriş edilmiş. Özellikle bölgemiz için ciddi sorun oluşturduğunu düşündüğümüz 60 yataklı göğüs hastalıkları ve eksikliğini hissettiğimiz 15 yataklı klinikleri oluşturulmuştur. Aynı zamanda psikiyatri için uygun donanımlı tecrit odaları ve uğraş odası oluşturulmuştur. Hastanemizde sağlıkta dönüşüm projesi çerçevesinde başlayan süreçte yeni hastane modeli ve çağdaş düzeyde, hasta odaklı, sağlıklı hizmeti verebilmenin gayret ve çabası içindeyiz.

Gerek hizmetin sunumundaki yenilikler gerekse alımı yapılarak hizmete sunulmuş tıbbi cihaz ve teknolojik donanımlarımızla hastalarımıza en iyi ve en kaliteli sağlık hizmeti vermekteyiz. En yüksek düzeyde hasta ve çalışan memnuniyeti sağlamak temel hedefimizdir. Yine önümüzdeki günlerde yanımızda bulunan Şevket Demirel kalp merkezini de bünyemize katmayı planlıyoruz. Anadolu mahallesinde bulunan kanser erken teşhis ve eğitim merkezimizi buraya taşımayı, sıkışık olan kliniklerimizi biraz daha rahatlatmayı fiziki darlık nedeniyle açamadığımız nükleer tıp laboratuarı gibi bölümleri açarak daha verimli ve konforlu bir hizmet sunmayı hedeflemekteyiz" diye konuştu.

Açılış sonrası kliniği gezen Vali Öner ve beraberindekiler hastaları ziyaret ederek karanfil takdim ettiler

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler