Rektör Çarıkçı SDÜ Hastanesi Sağlık Çalışanlarıyla Buluştu

Üniversite Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Yayınlanma:
Rektör Çarıkçı SDÜ Hastanesi Sağlık Çalışanlarıyla Buluştu

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlıkta Kalite Akreditasyon ve Çalışan Hakları Daire Başkanlığı tarafından yapılan Kalite değerlendirmesinden 92 puan alarak son 3 yılda puanını üst düzey kalite seviyesine yükseltti.

Bu kapsamda SDÜ Hastanesinde bir kutlama töreni düzenlendi. Üniversite Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Törenin açış konuşmasını yapan SDÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Rasih Yazkan, SDÜ Hastanesinin 2019 yılında yapılan değerlendirmede 85 olan puanını, Covid-19 Pandemisinin dünyaya, ülkemize ve hastanelere yaşattığı farklı süreçlere rağmen, 92’ye çıkardığını belirtti. Covid-19 Pandemisinin sağlık hizmeti alanlarında oluşturduğu farklı süreçlere rağmen bu başarının elde edildiğinin altını çizen Prof. Dr. Yazkan, “Bu süreçte çok doğru ve unutulmaz kararlar alındı. Mesela sosyal mesafe, maske ve bir nevi iletişimsizlik hayatımıza girdi.

SDÜ Hastanesi de bu süreci aktif bir şekilde yaşadı. Bünyesinde 32 alanda değişiklik yaptı. İlde, bölgede ve ülkede kimin yardıma ihtiyacı varsa koştu. Türkiye’de 6 saat içerisinde 96 tane Covid-19 hastasını bünyesine kabul eden tek üniversite hastanesi olarak bir rekora imza attı. 2019 yılında 85 olan kalite puanımızı 92 puana yükselttik. Demek ki siz kurum aidiyetini özümsemişsiniz. Sizi yürekten alkışlıyorum.” dedi.

Sağlık sistemi açısından zor bir süreçten geçildiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı da kalite ve akreditasyon çalışmalarını önemsediklerini vurguladı. Üniversitenin de bir akreditasyon sürecinden geçtiğini kaydeden Prof. Dr. Çarıkçı, “Kalite biriminde çalışan ve bu konuya destek veren tüm ekibi kutluyorum. Hastane özelinde ve üniversitemiz genelinde gerçekleştirilen bu çalışmaları destekliyoruz.

Üniversite Hastanesi şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz çok değerli. Bunu da yüksek sesle her yerde söylüyoruz. Bu hastaneyi değerli yapan cihazlar değil, sizsiniz. Bizim için de çok değerlisiniz. Hepinize şahsım, üniversitem ve şehrim adına çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.