Ressam Gökdal İlk Sergisini Açtı

Ressam Gökdal İlk Sergisini Açtı

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Temmuz 2019 09:14
Ressam Gökdal İlk Sergisini Açtı

Lisans Eğitimini Pamukkale Üniversitesi Resim - İş Öğretmenliği Bölümünde başarıyla tamamlayan ve yağlı boya çalışması yapan Ressam Okan Gökdal ilk resim sergisini törenle açtı. Sergi 26 Temmuz’a kadar İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Sergi Salonunda gezilebilecek. 

 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Sergi Salonunda yapılan sergi açılışına; Ak Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Vali Ömer Seymenoğlu’nun Eşi Tuğba Seymenoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ressam Sanatçı Okan Gökdal, açılışta yaptığı konuşmada; “Bu sergiyi açmak benim hayalimdi ve bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Bu sergiyi açmamda bana destek olan başta annem olmak üzere Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Gözgün ve herkese teşekkür ediyorum. Bu benim ilk kişisel sergim. Yaklaşık bir yıldır verdiğim emeğin sonucunda ortaya çıktı bu eserler. Bu konuda bana yardımcı olan destek olan başta ailem olmak üzere herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Bugün burada açmakta olduğumuz yağlı boya sergimizde 32 eser bulunmaktadır” dedi.

DAVETLİLER SERGİYİ GEZDİ 

Yapılan konuşmanın ardından serginin açılışı; Vali Ömer Seymenoğlu’nun Eşi Tuğba Seymenoğlu tarafından açıldı. Açılışın ardından davetliler sergiyi gezdi. Eserler hakkında sergiyi açan Okan Gökdal davetlileri bilgilendirdi.

SERGİ 26 TEMMUZ 

TARİHİNE KADAR AÇIK KALACAK 

Söz konusu sergi; 19 - 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Sergi Salonunda açık kalacak.

SANATÇI OKAN GÖKDAL KİMDİR? 

08.08.1997 yılında Isparta’da doğdu. İlk ve ortaokul zamanlarında sanata olan ilgisi başladı. 2015’te Isparta Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünden mezun oldu. Sanatçı Lisans Eğitimini Pamukkale Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümünde başarıyla tamamladı. Röprodüksiyon çalışmaların ardından eserlerinde kavramsal sanatla ekspresyonist anlayışı birleştirerek tuvaline yansıtmaktadır. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.