Sağlık Müdürü Önal Tazminat Ödeyecek

Isparta-Burdur Tabip Odası eski Başkanı Uzm. Dr. Metin Aydın, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Süleyman Önal’a açtığı davayı kazandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Aralık 2010 10:52
Sağlık Müdürü Önal Tazminat Ödeyecek

Uzm. Dr. Metin Aydın, kişilik haklarına saldırı olduğunu, kendi şeref ve onurunu zedelediği, toplum önünde küçük düşürdüğü iddiası ile İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Süleyman Önal’a manevi tazminat davası açmıştı. Mahkeme kararı ise, Önal’ın 1000 TL’lik tazminat ödemesine karar verdi.

Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanlığından yapılan açıklamaya göre; “Uz. Dr. Metin AYDIN 1996 yılından itibaren Isparta Devlet Hastanesi’nde Nöroloji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Kendisi Nisan 2008-Nisan 2010 tarihleri arasında Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanlığını yapmıştır. Bu görevi sırasında kendisi 2009 yılında Isparta Sağlık Müdürlüğü tarafından Isparta Devlet Hastanesi’nden Yalvaç Devlet Hastanesi’ne geçici görevli olarak kendi isteği dışında atanmıştır.
Uz. Dr. Metin Aydın haksız ve kanunsuz olan bu görevlendirmeye karşı Isparta Bölge İdare Mahkemesi’nde dava açmış, bu davayı kazanmış ve geçici görevlendirme uygulamasına son verilmiştir.

Bu mahkeme kararından daha sonra Isparta İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Süleyman Önal 03.02.2010 tarihinde Isparta yerel basına yaptığı açıklamada “Isparta-Burdur Tabip Odası’nın Isparta’ya hizmeti hedeflemediğini, Uz. Dr. Metin Aydın’ın politik çıkar peşinde koştuğunu, sağlık hizmetlerinin önünde engel olduğunu, Tabip Odası Başkanı Uz. Dr. Metin Aydın’ın kişisel olarak etik dışı davranışlarda bulunduğunu, geçici olarak görevlendirildiği yere gitmediğini, sağlam bir hastayı devleti zarara uğratmak amacı ile ambulans ile Yalvaç Devlet Hastanesi’nden Isparta Devlet Hastanesi’ne sevk ettiğini, kendi menfaatleri için iş yavaşlattığını, birçok sözde icraatını kendi şahsına kullandığını, şahsi çıkarlarını ön plana çıkarttığını” belirtmiştir. Uz. Dr. Metin Aydın kendisine ve temsil ettiği Isparta-Burdur Tabip Odası’na yönelik Isparta İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Süleyman Önal tarafından yapılan açıklamaların kendi şeref ve onurunu zedelediği, kişilik haklarına saldırı olduğu, toplum önünde küçük düşürdüğü iddiası ile 05.02.2010 tarihinde T.C. Isparta 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne manevi tazminat davası açmıştır.

T.C. Isparta 1. Asliye Hukuk Mahkemesi 12.10.2010 tarihinde verdiği karar ile Isparta İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Süleyman Önal’ı 03.02.2010 tarihinde Isparta yerel basınına Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanı Uz. Dr. Metin Aydın ve Isparta-Burdur Tabip Odası’na yönelik yaptığı açıklamalardan dolayı suçlu bulmuş, kendisini Uz. Dr. Metin Aydın’a 1000 TL tazminat ödemesine karar vererek cezalandırmıştır” denildi

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Isparta