Sait Dilek'ten Isparta Halkına Müjde

Ak Parti Isparta Milletvekili Sait Dilek Isparta halkına müjde verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Kasım 2010 18:36
Sait Dilek'ten Isparta Halkına Müjde

Sait Dilek'in Basın Açıklaması

-Yatırım bütçesi az diyenlere cevap.

-13.247.900 tl yeni yatırım.

Süleyman Demirel Üniversitesi bünyesinde, bölgesel kalkınma çabalarını desteklemek amacıyla, faaliyetleri benzer araştırma ve uygulama merkezlerinin ortak bir çatı altında toplandığı, alt yapı olarak güçlendirildiği bir YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER MERKEZİ kurulması ile ilgili olarak Süleyman Demirel Üniversitesi proje ekibi tarafından kapsamlı bir proje hazırlanmış ve Devlet Planlama Teşkilatına sunulmuştu. Bu sonuç, bölgesel kalkınma önceliklerinin ortaya konulması ve durum tespitinin yapılması, bu projenin hazırlanmasında göz önünde bulundurulmuştur.

Toplam bütçesi 13,247,900 TL olan bu projenin DPT tarafından desteklenmesi uygun bulunmuştur. Bölgesel anlamda çok önemli bir kazanımdır.

Bu merkezin faaliyete geçmesiyle, üniversitedeki akademik çalışmaların yanı sıra, Ar-Ge, Tasarım, Prototip İmalat, Test- Analiz, Tarım, Tarımsal Biyoteknoloji veEğitim anlamında bölgesel kalkınmaya destek sağlanacaktır. Bölgesel kalkınma stratejileri de dikkate alınarak kurulması planlanan bu merkez 4, alt birimden oluşmaktadır.

Tasarım Ve İmalat Teknolojileri Araştırma Birimi

Test Ve Analiz Teknolojileri Araştırma Birimi

Biyoteknoloji Araştırma Birimi

Enerji Teknolojileri Araştırma Birimi

Bu birimlerden her biri,Hassas Üretim, Nitelikli Test ve Analizler, Sağlık Sektörü, Tarım veTarımsal Biyoteknoloji ve Enerji gibi bölgesel potansiyele uygun konularda inovativ çözümlerin üretilmesinde çok önemli bir misyonu yerine getirecektir.

Oluşturulacak YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLER MERKEZİ, ulusal ve uluslar arası fonlardan daha fazla mali kaynağın bölgeye kazandırılmasında, bölgenin rekabet gücünün artmasında ve bölgenin nitelikli yatırımcılar için cazibe merkezi haline gelmesinde etkin rol oynayacaktır.

Ayrıca bu merkezin, Üniversite-Sanayi İş birliği kapsamında, bölgesel kalkınma için ciddî çaba içerisinde olan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile de belli bir koordinasyon içerisinde ortak faaliyetler içinde olması hedeflenmektedir.

Bu projenin hazırlanmasındaki katkılarından dolayı Süleyman Demirel Üniversitesi, Sayın Rektörüne, sayın genel sekreterine, proje ekibine, Teknoloji Fakültesi Dekanı ve proje yürütücüsü sayın Prof.Dr.Osman İPEK'e ayrıca projenin bugünkü halini alabilmesinde 2 yıldır yanımızda olan Devlet Bakanımız Sn. Cevdet YILMAZ'a, DPT Müsteşarına,Dpt ekibine emeklerinden ve Ispartamızı tercihlerinden dolayı tüm hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim.

Sayın hemşehrilerimize bu hafta içerisinde müjdelerimiz devam edecektir.

Mehmet Sait DİLEK
Isparta Milletvekili
Ak Parti Genel Sekreter Yrd.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler