SDÜ, FETÖ Ekibine Teslim Edilmişti Ama Biz Bunu Değiştirdik

SDÜ, FETÖ Ekibine Teslim Edilmişti Ama Biz Bunu Değiştirdik

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Temmuz 2019 16:46
SDÜ, FETÖ Ekibine Teslim Edilmişti Ama Biz Bunu Değiştirdik

TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, ISUBÜ’nün düzenlediği ‘15 Temmuz’u Anlamak’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’nin darbeler tarihini anlatan ve 15 Temmuz’un farklılığına dikkat çeken Bilgiç, Isparta özelinde SDÜ’deki FETÖ mücadelesinin önemine vurgu yaptı.

TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından düzenlenen ’15 Temmuz’u Anlamak’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Saat: 15.00’da IYAŞ Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta Milletvekili Bilgiç, 15 Temmuz’u anlattı.

SDÜ’nün FETÖ tarafından ele geçirilmiş bir bilim merkezi olduğunu hatırlatan Bilgiç, şöyle konuştu: “SDÜ, ülkemizin en güzide üniversitelerinden birisi. FETÖ ekibine teslim edilmişti. Öğrencilere, akademisyenlere mobing uygulanıyordu. Yüzlece akademisyen kaçmak zorunda kaldı. Her türlü kirli ilişki vardı. Daha insanlar bu işin farkında değilken aldığımız karar doğrultusunda İlker Hoca ve arkadaşları ile yola çıktık. O yürüyüşten sonra, onların merkezinde olan üniversitede seçimlerde onları ikinci sıraya ittik. Nerede eski rektör? 15 Temmuz’dan sonra değildi bu dava. 15 Temmuz sahtekarları çok. Bugün yürüyüşlerde boy gösterenleri çok iyi biliyoruz. Nerede saklandıklarını da çok iyi biliyoruz. Üniversitede ortaya çıkan çirkin tabloyu sizlere hatırlatmak istiyoruz. Bilgi İşlem Müdürü kaçarken yakalandı, savcı izin vermezken. Dönemin valisi Vahdettin beyin talimatı ile arama yapılmış. FETÖ’nün ana çatı davasının delilleri bilim yuvasından çıkmıştır. Ahlaksızca kasetler çıkmıştır. Buradan benimle birlikte mücadele veren İlker Çarıkçı ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”


HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum