SDÜ Öğrencileri Isparta'yı güvenilir buluyor

SDÜ'lü öğrenciler, Isparta'yı güvenilir buldukları, konaklama ve ulaşım sorunları bulunmaması nedeniyle tercih ettiklerini belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Ekim 2010 14:46
SDÜ Öğrencileri Isparta'yı güvenilir buluyor

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi(SDÜ)'nde yapılan bir ankette öğrenciler, Isparta'yı güvenilir buldukları, konaklama ve ulaşım sorunları bulunmaması nedeniyle tercih ettiklerini belirtti.

SDÜ'de okuyan 2 bin 600 öğrencinin katılımıyla bir anket düzenlendi. Ankette öğrencilere Isparta'yı neden tercih ettikleri, üniversite ve bölüm tercihlerini yaparken bilgi sahibi olup olmadıklarına dair sorular yöneltildi.

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi(İİBF) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ertan Beceren, yaptıkları ankette öğrencilerin güvenlik, ulaşım ve barınma problemleri yaşamayacaklarını düşünerek tercihte bulunduklarının ortaya çıktığını söyledi.

Beceren, "Yapılan ankette öğrencilerin yüzde 27,3'ü Güney'den, yüzde 24'ü İç Anadolu'dan, yüzde 20'si Batı'dan, yüzde 16,5'i Kuzey'den ve yüzde 12,2'si Doğu'dan gelmiş olduğunu gördük. Yani SDÜ'ye ülkenin he bir bölgesinden talep olduğu görülmekte." dedi. Beceren, ankette üniversite ve bölüm tercihleriyle ilgili sorulara öğrencilerin yüzde 74'ünün istediği üniversitede olamadığını ifade ederken, yüzde 56'sının da istediği bölümde okuduğunu belirttiğini kaydetti.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.