SDÜ'de Halı Üreticiliği Konuşuldu

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen etkinlikte, iş dünyası öğrencilerle buluştu.

Yayınlanma:
SDÜ'de Halı Üreticiliği Konuşuldu

Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “İş Dünyası Buluşmaları” kapsamında bir halı firmasının yönetici ortakları Tekstil Mühendisi Derya Özgür Kader ile Makine Mühendisi Ethem Erkan Kader, öğrencilerle buluştu.

Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Aziz Ertunç Amfisinde gerçekleştirilen söyleşide, halı üreticiliği hakkında bilgi verildi.

Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Derya Özgür Kader“Hedefleriniz olmalı. Üretimin nasıl yapılacağını kendiniz bilmelisiniz. Bir günlük kazancınız, bir günlük masrafınızı karşılıyorsa iyisiniz, bir günlük maaşınız bir aylık masrafınızı karşılıyorsa zenginsiniz, bir günlük kazancınız bir yıllık masrafınızı karşılıyor ise servet sahibisiniz. Kar etmek zorundasınız. Farklı ürün geliştirin, farklı olun, çok çalışın, az uyuyun. Günün sonunda pes etmeyip, ekibinizle sırt sırta verip dayanışma içinde olursanız başarıya ulaşırsınız.” dedi.

Halı şirketi hakkında bilgi veren Ethem Erkan Kader de “Sadece giyimde kullanılan “tensel ipliği” halıya uyarladık. Çok uğraştık ama firmamız şu an tensel iplikte tek. Boya kazanlarımızı da kendimiz üretiyoruz. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin halıları da bizim ürünlerimiz. Bir Türk olarak söylüyorum, Çin Devlet Başkanı ve Rusya Devlet Başkanı bugün benim ürettiğim halının üzerinde el sıkışıyorlarsa bu benim için paradan daha önemlidir.

Bizim için önemli olan hedefi olan kişilerle çalışmak. Çalışanlarımızı işe alırken, bize vizyon olarak ne katabileceklerine bakıyorum. Sizleri memlekete, Türkiye ekonomisine kazandırırsak, bu bize gurur verir. Teorik bilgileri size burada hocalarınız öğretiyor, işin pratiğini öğretmek için bizim kapımız hepinize açık.” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.