SDÜ'de MR Cihazı Hizmete Girdi

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi'nde, MR cihazı teknisyen eğitimleri tamamlandı.

Yayınlanma:
SDÜ'de MR Cihazı Hizmete Girdi

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi'nde, MR cihazı teknisyen eğitimleri tamamlandı.

Süleyman Demirel Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Rasih Yazkan, MR cihazının alım sürecini tamamlanmasının ardından MR cihazı ile iş istasyonlarının kurulumunun, cihaz kalibrasyon sürecinin ve teknisyen eğitimlerinin tamamlandığını belirtti.

Cihazın sadece Isparta’ya değil tüm bölgeye hizmet vereceğini belirten Başhekim Yazkan, bütün girişimleri gerçekleştirerek, özellikle de Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından MR cihazının temini için gerekli olan bütçenin sağlanması noktasında çok önemli girişimleri olan TBMM Başkanvekili ve Isparta Milletvekili Sayın Süreyya Sadi Bilgiç’in bu süreçte çok büyük emeği, desteği ve katkısı olduğunu belirtti.

Başhekim Yazkan, “Bu süreçte Sayın Vekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç, gerekli girişimleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile gerçekleştirerek bizlere çok büyük destek oldu ve katkı sağladı, Sayın vekilimiz tüm bölgeye hizmet verecek bir MR cihazını SDÜ Hastanesine kazandırmış oldu, kendilerine çok teşekkür ediyorum, tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.