Ser-Tur’da Yeni Sezon Dualarla Açıldı

Ser-Tur’da Yeni Sezon Dualarla Açıldı

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Eylül 2019 08:40
Ser-Tur’da Yeni Sezon Dualarla Açıldı

Isparta’da ‘güveni taşır’ sloganıyla öğrenci taşıma hizmetinde tek yetkili kuruluş olan Ser-Tur, 2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tamamlayarak sezonu açtı. Isparta Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Ahmet Tural, Ser-Tur’un öğrenci taşımacılığında örnek olmaya ve her geçen yıl çıtasını yükseltmeye devam ettiğini söyledi.

Isparta'nın öğrenci taşıma hizmeti veren tek yetkili kuruluşu Ser-Tur, yeni eğitim öğretim yılı öncesi hazırlıklarını tamamlayarak sezonu açtı. Sezon açılışı öncesi Trafik Denetleme Şubesi Eğitim Sorumlusu Hacı İbrahim Kara tarafından, Ser-Tur şoförlerine servis taşımacılığında trafikte dikkat edilecek konular hakkında eğitim verildi. Şoförlerin, özellikle öğrencilerin araçta güvenliği konusunda dikkat etmesi gereken konular anlatıldı.

KORSAN TAŞIMAYLA ETKİN MÜCADELE
İÇİN KOMİSYON KURULACAK
Eğitim seminerinin ardından söz alan Isparta Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu, belediye’nin trafik konusuyla ilgili işlemlerini artık bu müdürlüğün yapacağını servis araçların da bu birimin sorumluluğunda olduğunu söyledi. Aydoğdu, “Sizlerin evrak işlemlerinizin tamamı, denetim gibi konuların tamamını bu birim yürütecek. Bu bağlamda araçlardaki işaretlemelerinizin özellikle sarı şeritlerin eksiksiz olması gerekiyor. Rehberinizin ve sizlerin sigortalarını tamamlamaları çok önemli. Yüksek cezalarla karşı karşıya kalmamak için bu konuda eksiği olan varsa da tamamlasın. Korsan taşımacılık yapanlara karşı etkin mücadele için Belediye, Maliye ve Ser-Tur bir komisyon kurarak çalışma yürütecek. Bunun önüne geçmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İnsanlar en değerli varlıklarını sizlere emanet ediyor. Bugüne kadar olumsuz bir durumla karışlaşmadık. O nedenle her birinize teşekkür ediyorum. Hepinize bereketli kazançlar diliyorum. Allah kaza bela vermesin” diye konuştu.110 ARAÇLA TAŞİMA HİZMETİ VERİLİYOR
Ser-Tur Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kaya da yeni sezonun hayırlı olmasını dilerken, 110 araçla öğrenci servisi hizmeti sunduklarını söyledi. Kaya, araçların bakımlarının yapıldığını ve sezona hazır olduklarını kaydetti. Şoförler Odası Başkanı Mehmet Yücedağ da, yeni sezonunun hayırlı olmasını temenni ederek, “Ser-Tur şoförlerimizin eğitimlerini önemsiyoruz. Sizlere sürekli eğitim veriliyor. Bugün yine sezon açılışı öncesi özellikle araçta öğrenci güvenliğinin sağlanması konusunda alınması gereken tedbirler üzerinde sıkça duruldu. Eğitim çalışmaları devam edecek. Hepinize kazasız belasız bir yıl diliyorum” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK KURULUŞ
Isparta Esnaf Odaları Birliği Başkanvekili Ahmet Tural, Ser-Tur’un öğrenci taşımacılığında Türkiye’de örnek kuruluş olmaya devam ettiğini kaydetti. Ser-Tur şoförlerine belirli periyotlar dahilinde eğitim verildiğini anımsatan Tural, “Ser-Tur Türkiye’de örnek öğrenci taşıma hizmeti veren kooperatiflerden biri. Bundan dolayı sizlerle gurur duyuyoruz. Her sene yükselen çıtamızı bu yıl biraz daha yükseltmeliyiz. Araçlarımız Öğrenci Servis Taşıma yönetimliğine göre her altı ayda bir denetlenir. Her yılda TÜV tarafından vizeleri gerçekleşir. Velilerimizi uyarmak istiyorum. Çocuğunuzu taşıyan servisin özelliklerine, şoförüne, rehberine iyi bakın. Korsan taşımacılığa sakın pirim vermeyin. ‘Torunum var, onu okula götürüyorum. Onu götürürken iki ailenin çocuğunu da taşıyayım’ diyenler oluyor. Allah göstermesin yarın istenmeyen bir olay gerçekleşse bunun telafisi mümkün değil. Velilerimizden devletimizin servis yönetmeliğinde tanımladığı şartlara uygun taşıma hizmeti veren servislere çocuklarını teslim etmelerini istiyoruz” dedi.GELECEĞİMİZİ TAŞIDIĞINIZI UNUTMAYIN
Şoförlere de uyarıda bulunan Tural, “Çocuklarımızı yani geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı taşıyorsunuz. Onları kendi çocuklarınız gibi görün. Servis hizmeti verirken hal ve hareketlerimize, konuşmalarınıza, beden dilimize dikkat edeceğiz. Çünkü çocuk, şoför amcasından gördüğünü evde, okulda uygular. O nedenle araçta kapılar kapalı olacak, müzik açılmayacak. Zaten bunları sizler çok iyi biliyorsunuz. Sizlere güvenimiz tam. Hepinize kazasız belasız bir yıl dilerken, yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize, eğitim çalışanlarımıza ve velilerimize hayırlı olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

TURAL YENİ ARAÇLARI İNCELEDİ
Konuşmaların ardından kazasız belasız bir yıl olması için dua edildi kurban kesildi. Törenin sonunda Esnaf Odaları Birlik Başkanvekili Ahmet Tural, Ser-Tur filosuna eklenen servis araçlarında incelemede bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.