Sevenleri, Prof. Dr. Baykul’u Anlattı

Geçtiğimiz Cuma günü hayata gözlerini yuman SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Baykul için üniversite de tören düzenlendi. Törende ise dostları ve sevenleri Baykul’u anlattılar.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Mayıs 2022 16:25
Sevenleri, Prof. Dr. Baykul’u Anlattı

 

Geçtiğimiz Cuma günü hayata gözlerini yuman SDÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Baykul için üniversite de tören düzenlendi. Törende ise dostları ve sevenleri Baykul’u anlattılar.

Cenaze törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Üniversitemiz eski Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Rektör Yardımcıları, Üniversitemizin yöneticileri, Üniversite personeli, ailesi, sevenleri, öğrencileri ve arkadaşları katıldı.

Törende Prof. Dr. Timuçin Baykul’un arkadaşları adına Prof. Dr. Alper Alkan bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Baykul ile 30 yılı aşkın süredir dost olduklarını belirten Alkan, “Ankara Üniversitesinde aldığımız eğitim sürecinden bu yana birlikteydik. Her alanda ülkeye hizmet anlamında yarıştık. Birbirimizi çok sevdik. Hiçbir şey ayırmadı bizi, dostluğumuzun arasına hiçbir şey giremedi. Bir gün kendisine, yetiştirdiğimiz insanlardan başka geriye ne kalacak dedim. Türkiye Cumhuriyeti’nde bir bayrak kanunu var. Bu bayrak kanununa göre bayrakla birlikte defnedilmeyi hak edecek insanlar grubuna girdik Timuçin dedim. Bugün Timuçin benden önce Türk bayrağına sarılarak defnedilmeyi hak etti. Bu konuda beni geçti. O çok sevdiği bayrağı ile defnedilecek şimdi. Bazı insanlar var ışık saçar, bazıları da ışığınızı alır. Timuçin dünyada yaşadığı süre boyunca herkese ışık verdi. Binlerce insan yetiştirdi. Bu ülke sana minnettar iyi ki senin dostun oldum, iyi ki dostumuz oldun hoşça kal, ruhun şad olsun.” dedi.

Ağız Çene Yüz Cerrahi Birliği Başkanı Prof. Dr. Hakan Tüz de duygularını şu kelimelerle ifade etti: “Timuçin, derneğimiz ve mesleğimiz için çok büyük işler sarf etti. Onun gayretleri bunların ötesindeydi. Öğrenciliğinden beri tanıdığım arkadaşım, kardeşim, dostum, beni tedavi eden doktorumdu. Timuçin herkesle çok güzel ilişkiler kurabilen, herkesi etkileyebilen sevilen bir insandı. Onu kaybetmek bizim için tarifsiz bir acı. Allah rahmet eylesin nurlar içinde yatsın.”

Üniversitemiz Araştırma ve Yenilikçilik Direktörü Prof. Dr. Serdal Terzi ise “Timuçin, önemli bir bilim insanıydı, iyi bir baba, iyi bir arkadaş, iyi bir dosttu. Hastalık sürecinde hep birlikteydik. Timuçin abi kimsenin hakkını yemez, hakkını da yedirmezdi. Olmadık hastalık gelip onu buldu. Çok inat etti, yenmeye çalıştı, direndi. Allah geride kalanlara sabır versin derler biz o geride kalanlarız. Allah ona rahmet eylesin.” dedi.

Prof. Dr. Timuçin Baykul, Doğu Yerleşkesi II. Kılıçarslan Camisinde, Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Üniversitemiz eski Rektörü Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar, Rektör Yardımcıları, Üniversitemizin yöneticileri, Üniversite personeli, ailesi, sevenleri, öğrencileri ve arkadaşlarının katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Kıymetli hocamıza Allah’tan rahmet; yakınları ve SDÜ ailesine başsağlığı diliyoruz” denildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.