Sevimsiz Göstermeye Çalışıyorlar

Semih Yalçın, Partisinin İktidar, Medya ve Cemaat Baskısıyla Bilinçli Olarak Baraj Altında ve Kamuoyu Nezdinde 'sevimsiz' Bir Parti Olarak Gösterilmeye Çalışıldığını Söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Aralık 2010 14:41
Sevimsiz Göstermeye Çalışıyorlar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin iktidar, medya ve cemaat baskısıyla bilinçli olarak baraj altında ve kamuoyu nezdinde 'sevimsiz' bir parti olarak gösterilmeye çalışıldığını söyledi.

Partisinin Isparta teşkilatının çalışmalarını yerinde görmek için kente gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Referandum sonrası ve partisinin Seçim hazırlığına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yalçın, AK Parti iktidarının Türkiye'yi getirdiği noktanın son derece tehlikeli olduğunu belirterek, "Son bir buçuk yıldır cereyan eden açılım politikaları ülkeyi çıkmazın içine soktu. Bu açılımın adı PKK açılımıdır. PKK'yı meşrulaştırmak istiyorlar" diye konuştu.

12 Haziran genel seçimlerini, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekası açısından önemsediklerini belirten Yalçın, partisinin bilinçli olarak baraj altında kalmış parti olarak gösterilmeye çalışıldığını aktardı. 42 yıllık bir siyasi parti olarak görüşlerinin değişmediğini dile getiren Yalçın, şöyle dedi:  "İktidar, medya ve cemaat baskısı birlikte hareket ederek partimiz toplum nezdinde sevimsiz, olaylardan anlamayan bir parti olarak gösterilmeye ve siyasi sistemin dışına atılmaya çalışılmaktadır. Bugün anketlere bakıp partimizin hangi durumda olduğunu söylemek imkansız. Bizim yaptırdığımız anketlere göre MHP haziran seçimleri öncesine sıkı bir noktadan başlıyor. Anketler bugün düşünce tarzını okumak için değil, siyasi baskı oluşturmak amacıyla yapılıyor. Geçmiş seçimlerde anket şirketlerinin araştırmalarında MHP nedense hep aldığı oy oranının altında gösteriliyor."

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum