Şiddete Tepki Yağdı

Şiddete Tepki Yağdı

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Aralık 2019 15:59
Şiddete Tepki Yağdı

Ortopedi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu’nun görevi başında hastası tarafından darp edilmesi Isparta sağlık camiasını ayağa kaldırdı. İl Sağlık Müdürlüğü, Şehir Hastanesi Başhekimliği ve Tabip Odası’ndan ardı ardına kınama mesajları geldi.

Şehir Hastanesinde Ortopedi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu, poliklinik servisi sunduğu sırada, başka bir poliklinikte tetkikleri devam eden erkek hasta tarafından darp edilerek saldırıya uğramasına sağlık camiası sessiz kalmadı.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Ortopedi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu’yu ziyaret eden Şehir Hastanesi Başhekimi Feridun Ruşen Keskin, “Hastanemiz hekimlerinden Op. Dr. Mustafa USLU’ya yapılan saldırı, sağlık camiası olarak bizleri çok üzmüştür. Doktoruna karşı sevgisiz, saygısız, daha da ötesi şiddet içeren bu yaklaşımlar aslında insan olmanın, vatandaş olmanın gereklerinden uzaklaşmadır. Amacı her koşulda sağlık hizmeti sunmak olan sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin her türlüsünü kınıyorum. Toplumun her noktasında şiddet olaylarının son bulmasını temenni ediyorum. Mustafa Uslu kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim.” dedi.

KABUL EDİLEMEZ
Isparta İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, Doç. Dr. Mustafa Uslu’ya yapılan saldırının kabul edilemez olduğuna vurgu yaparak, "Isparta Şehir Hastanemiz Ortopedi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu’nun, görevi başında darp edilmesi İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımıza her türlü şartlarda hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini artırmak için hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın fedakârca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğimizi belirterek, bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan saldırıyı kınıyor, kendilerine ve hastane yönetimine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR
Isparta Burdur Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Ali Gökçe de yaptığı açıklamada “Isparta Şehir Hastanesi’nde görevli Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu’nun polikinlik hastası bir şahıs tarafından darp edildiğini öğrendik. Isparta-Burdur Tabip Odası Başkanlığı Yönetim Kurulu olarak yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, hekimlere ve sağlık personeline karşı yapılan her türlü şiddete hayır dediğimizi ve Dr. Mustafa Uslu'nun yanında olduğumuzu bildiririz” diye konuştu.

TÜM KESİMLER TEPKİ GÖSTERMELİ
Öte yandan Sağlık Sen Isparta Şube Başkanı ve Memur Sen İl Temsilcisi Erdal Demiralay da yaşanan olayı şiddetle kınadı. Olayın takipçisi olacaklarını belirten Başkan Demiralay, “Doktorumuza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Saldırıyı yapan şahsa gereken cezanın verileceğine inanıyoruz. Hiçi bir sağlık çalışanı şiddeti hak etmemektedir. Amacı sadece vatandaşa hizmet olan sağlık çalışanlarına yapılan bu saldırılara tüm kesimlerin tepki göstermesi gerekmektedir” dedi.

GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALI
Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Kamil Mümtaz Durak ise, “Isparta Şehir Hastanemizde Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlarından Doç. Dr. Mustafa USLU, dün bir hasta tarafından kendi polikliniğinde fiziksel şiddet ve darpa maruz kalmıştır. Türk Sağlık Sen olarak bu şiddet olayını kınıyor ve hükümet tarafından en etkili tedbirlerin alınması noktasında gerekli ikazımızı yapıyoruz. Kıymetli doktorumuza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.