Silajlık Mısır Tohumu Dağıtıldı

Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar Beldesindeki çiftçilerimize Bin torba silajlık mısır tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Nisan 2022 16:46
Silajlık Mısır Tohumu Dağıtıldı

Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar Beldesindeki çiftçilerimize Bin torba silajlık mısır tohumu dağıtımı gerçekleştirildi.Tohum dağıtım törenine Vali Ömer Seymenoğlu, TBBM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Proje kapsamında yüzde 75’i hibe olmak üzere 567 çiftçiye 5.000 dekar alanda ekilmek üzere 1.000 torba (50 Milyon adet) silajlık mısır tohumu dağıtımı yapıldı. Proje bütçesinin %50’si Isparta İl Özel İdaresi,  %25’i Şarkikaraağaç Süt Birliği ve %25’i ise çiftçiler tarafından karşılanacak.

Bu Yılı Tarıma Destek Yılı İlan Ettik

Dağıtım töreninde konuşan Vali Seymenoğlu “İl Özel İdaresi olarak tarıma nasıl bir desteğimiz olabilir düşüncesiyle böyle bir projeyi başlattık. Aynı zamanda İl Özel İdaresi’nin yanına İl Tarım Müdürlüğümüzün de proje çalışmalarını ekleyerek bu yıl inşallah tarıma dolayısıyla hayvancılığa da bir katkı sunmayı planladık. Şu anda da bunun ilk adımını atmış oluyoruz. İl Özel İdaresi olarak bütün meclis üyeleri arkadaşlarımızla beraber bu yılı tarıma destek yılı ilan ettik.

Tarım Yapılan Arazilerdeki Yollarımıza Bir Katkı Sunmayı Planlıyoruz

Bu yıl 2 proje ile sizlerin huzurunuza geliyoruz. Biri kaliteli tohumluklarla sizlere az da olsa bir girdi katkısı vermek, ikincisi de İl Özel İdaresi’nin ekipmanları ile tarım yapılan arazilerdeki yollarımıza bir katkı sunmayı planlıyoruz.

12 ilçemizde bu çalışmalarımız devam edecek. Yöresine göre, iklimine göre bazı yerde silajlık mısır tohumu desteği vereceğiz, bazı yerlerde çilek fidan tohumu veya tıbbi aromatik fidan desteği vermiş olacağız.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.