Sosyal Belediyecilik AK Parti’nin İşidir

Sosyal Belediyecilik AK Parti’nin İşidir

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Şubat 2019 15:02
Sosyal Belediyecilik AK Parti’nin İşidir

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Türkiye’de AK Parti’den başka sosyal belediyecilik yapan parti olmadığını belirterek, “Göreve geldiğimizde kötü koku bitecek, ITKM açılacak, sosyal konut yapılacak, trafik çözülecek” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, seçim çalışmaları kapsamında Yedişehitler Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Davul zurna eşliğinde coşkuyla karşılanan Başdeğirmen’e vatandaşların ilgisi oldukça büyüktü. Konuşmasında hizmet belediyeciliği vurgusu yapan Başdeğirmen; “Belediyenin müdürleri belediyenin asfalta, park, kaldırım gibi asli işlerini belediye başkanı olmasa da görür. Devletin belediyeye gönderdiği parayla bu işleri görülür. Belediye Başkanı geleceği görerek, şehrin ufkunu açmak adına gerekli yatırımları getirmek için seçilir. Bizim amacımız bu şehri şimdiden 25 yıl sonrasına götürmek” dedi.

EV SAHİBİ OLMAK DAR GELİRLİ
VATANDAŞIN DA HAKKI
Isparta’da son 10 yılda tek bir sosyal konut üretilmediğin belirten Başdeğirmen “Dar gelirli vatandaşlarımızın da ev sahibi olması en doğal hakları. Bakıyoruz bir çok ilde sosyal konut üretilmiş. Biz de kıskanıyoruz. Biz de niye yok diyoruz? Bize de lazım diyoruz. 6 ilçemizde TOKİ tarafından 2 bin 750 toplu konut yapıldı. Büyükkabaca kasabasında bile yapıldı. Bir kasabanın yaptığını 10 yılda biz yapamadık” dedi.

Başdeğirmen, bir vatandaşın ‘milletvekilleri ne yapar?’ sorusuna “Isparta Belediyesi’nin 5 yıllık toplam bütçesi 1 milyar 250 milyon TL. Isparta’ya tek seferde yapılan Şehir Hastanesi yatırımının değeri 1 milyar 200 milyon TL. İşte bu iktidar partisidir. İşte bizim iktidar partimizin milletvekilleri bunu yapmıştır. Şu anda kilit parke taşı yaptık diye Isparta’nın mutlu olmasını isteyen bir belediye başkanımız var. Bizim iktidarımız o kilit taşlarını 10 yıl önce köylerimize götürdü. Sosyal belediyecilik AK Parti’nin işidir. AK Parti’den başka sosyal belediyecilik yapan başka bir parti yoktur” dedi.

ISPARTA’DA DEĞİŞİMİ
SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ
Göreve geldiklerinde mefta olmuş ITKM’yi açacaklarını, sosyal konutları yapacaklarını, koku sorununu çözeceklerini ve trafiği rahatlatacaklarını kaydeden Başdeğirmen, “Değişim sizden gelişim bizden. 31 Mart’ta değişimi sağlamak zorundayız. Yeni bir görüşe taze kana ihtiyaç var. Bizim gayemiz herkese eşit hizmet etmek. Şehrül emin olmak tüm vatandaşları kucaklamaktır. Dürüst ve adaletli yönetebilmektir. Tüm vatandaşlarımızın maddi ve manevi varlıkları belediyemizin kutlu bir emanetidir. Biz bir kişinin veya bir kesimin değil vatandaşlarımızın emrinde olacağız” diye konuştu.

GÜREŞ ALANI, HEYKEL VATANDAŞIN
YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEZ
Son 10 yılda Isparta’da bir tek alt geçit yapılmadığını bir tek alternatif yol açılmadığını kaydeden Başdeğirmen, “Belediyenin çalışmaları bu ilde vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmeli. Güreş alanı, heykel vatandaşın yaşam kalitesini yükseltmez. Şehir Hastanesi önünde vatandaşlar karşıdaki eczaneler geçmek için araçlar arasında akrobasi yapıyorlar adeta. Bir belediye oraya asansörlü, yürüyen merdivenli bir üst geçit yapamaz mı? Köy Garajının oradaki dükkanlara bir bakın tam bir mezbelelik. Yıkılmış, perişan halde. Gerçekten çok üzüldüm. Opet Benzinliği 25 aydır boş. Buradan belediye kasasına girecek 2 buçuk milyon TL gitti. Otel Isparta, Atatürk Parkı, Kültür Sineması 2 yıl boyunca boş kaldı. Daha halen 21. Yüzyıl Isparta’sında tuvaletleri, otobüs duraklarını konuşuyoruz. Yeni Sanayi’de cami dışında vatandaşın gidebileceği tek bir tuvalet yok. Biz göreve geldiğimizde kent merkezindeki tuvaletlerin hepsini yenileyeceğiz. 7 gün 24 saat açık olacak ve ücretsiz olacak” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum