Sosyal Konut Ak Belediyecilikle Gelecek

Sosyal Konut Ak Belediyecilikle Gelecek

Yayınlanma:
Güncelleme: 06 Mart 2019 14:14
Sosyal Konut Ak Belediyecilikle Gelecek

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dar gelirliye 388 TL taksitle 20 yıl vadeyle sosyal konut müjdesi verdiğini anımsatarak “Isparta’da 600 TL taksitle konutu yapacağım dedim ‘o paraya baraka bile yapamazsın’ dediler . Bizler yapamayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyiz. Yaparsa AK Parti yapar” dedi.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen seçim çalışmaları kapsamında Işıkkent’te vatandaşlarla buluştu. Başdeğirmen vatandaşlar tarafından ‘Şükrü Başkan’ sloganlarıyla karşılandı. Vatandaşlardan Belediye başkanını seçerken, adayların açıkladığı projeleri uygulayıp uygulayamayacağına mutlaka bakmaları gerektiğini söyleyen Başdeğirmen; “5 yıl sonra nerede o projeler diye sorduğumuzda bunun bize faydası olmayacak. 5 yılımız gitti. O yüzden projeler uygulanabilir mi uygulanamaz mı bunu kendimize sormamız lazım. Biz göreve geldiğimizde vatandaşın faydalanamayacağı hiçbir işe vakit ve nakit harcamayacağız. Paranız çarçur edilmeyecek. Bu ilde yaşayan herkes hizmetlerden eşit şekilde faydalanacak. 10 yıldır bu şehirde kaybettiğimiz zamanı, başka şehirlerde var da biz de niye yok dediğimiz hizmetleri AK Belediyecilik döneminde biz getireceğiz. Eşit, adaletli, ilkeli yönetimden taviz verilmeyecek” dedi

‘KONUT YAPAMADIM’ DEYİP ÖZÜR BEKLERKEN
‘MİLLETVEKİLLERİ BENİ ENGELLEDİ’ DİYOR
Isparta’da vatandaşın en büyük beklentisinin sosyal konut olduğunun altını çizen Başdeğirmen, “10 yıldır bu şehirde tek bir sosyal konut yok. 30 yıllık dönem içinde 15 yıl bir tek kişinin yönetiminde ve o yönetim döneminde bir tek sosyal konut üretilmemiş. Geriye kalan 15 yıllık dönemde belediey başkanlarının sosyal konut ürettiğini görüyoruz. Çıkıp benden önceki belediye başkanları sosyal konut yaptı özür dilerim ben bir tane yapamadım demesi gerekirken, ‘milletvekilleri beni engelledi’ diyor. Ağlanacak halimize gülüyoruz. Bir başkan sosyal konut yapacağım der de karşı partinin milletvekilleri buna mani olabilir mi? İlçelerimizde 2 bin 750 sosyal konut üretilmiş. Büyükkabaca beldesinde bile sosyal konut yapılmış. Milletvekilleri, bunlara neden engel olmamışlar? Zaten heykelleri de yaptıran milletvekilleriydi. Komşu il Burdur’un CHP’li Belediye Başkanı toplu konut arazilerini TOKİ’ye vermiş gelin yapın demiş ve yapılıyor. Şimdi Sayın Günaydın, Mart ayı Belediye Meclisi’nde sosyal konut için arsa ayırmış onu devredecekmiş. Adama günaydın derler. Bizim aklımızla alay ediyorlar.

600 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ YAPACAĞIZ
YAPARSA AK PARTİ YAPAR
Ben 600 TL taksitle sosyal konut yapacağım dedim. Belediye kanadından yanıt geldi ‘Baraka bile yapamazsın’ dediler. Bakın Atabey’de 377 sosyal konut 15 Temmuz’da ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. O konutları alacaklar süresine göre orta vadede 470 uzun vadede 388 lira taksitle konut sahibi olacaklar. Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. 50 bin yeni konutun 388 TL taksitle 20 yıl vadeyle dar gelirli vatandaşımıza verileceğini müjdeledi. İşte o konutları bu ödeme imkanlarıyla Cumhurbaşkanımız adına sizlere teslim edecek olan bizleriz. Bizler yapmayacağımız hiçbir şeyin sözünü vermeyiz. Yaparsa AK Parti yapar

TÜRKİYE’DE TEK OLAN EKONOMİ
KAMPÜSÜNE ‘UCUBE’ DİYOR
Isparta’da yeni bir vizyona, değişime ihtiyaç var. Değişim sizden gelişim bizden diyoruz. Yatırımcının önünü açmadığımız sürece yeni istihdam alanları oluşturamayız. Belediye fabrika kurmaz ama fabrika yatırımlarının önünü açar. ITSO Başkanlığımız döneminde Türkiye’de tek olan, Isparta’nın ekonomi unsurlarını bünyesinde toplayan Isparta’ya kazandırdığımız Ekonomi Kampüsü’ne ‘ucube’ dedi. Kendisi 1970 yılında dönemin Belediye Başkanı Fuat Uyar’ın yaptığı belediye binasında oturuyor. Bir şey yapamadığında yapana teşekkür etmesini bilmen lazım. Kendisi ne derse desin ben seviyemi düşürmeyeceğim. Ona Sayın Başkan demeye devam edeceğim” dedi

IŞIKKENT’E SOSYAL TESİS VE
KAPALI PAZAR YERİ SÖZÜ
Işıkkent Mahallesine mutlaka sosyal tesis kazandıracaklarını aktaran Başdeğirmen “2-3 mahallenin yararlanabileceği modern kapalı Pazar yerleri oluşturacağız. Burada sağlık merkezi mutlaka olacak. Parklarda çocuklarımız için mini futbol, voleybol, basketbol sahaları kaykay pistleri yapılacak. Evlatları yanında olmayan yaşlılarımızın evlerini temizleyeceğiz. Kıyafetlerini alıp yıkayıp ütüleyip kendilerine teslim edeceğiz. Saç bakımları da evlerinde yapılacak. Kurban bayramında isteyen yaşıla vatandaşlarımızın evlerine gidip kurbanlarını kesip kendilerine teslim edeceğiz. Kadınlarımız için kültür evleri oluşturulacak. Kadınlarımızın burada ürettikleri ürünleri üretici pazarında satmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

ARTIK YEREL İKTİDARI GENEL
İKTİDARLA BİRLEŞTİRME ZAMANI
AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz de, 31 Mart’tan sonra Şükrü Başkan’ın projelerinin bir bir yerine nasıl geldiğini vatandaşın göreceğini belirterek, “Artık yerel iktidarla genel iktidarı birleştirmenin zamanı geldi. 31 Mart sonrası hizmet noktasında ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Tevazu, samimiyet ve gayretle önce millet önce memleket diyerek bu yola çıktık. 31 Mart akşamında Ispartamızın daha güçlü idareyle temsil edilmesi noktasında sandıkları patlatacağınızdan eminim. Hizmetler yapılır asıl olan gönüllere girebilmektir. Bizim gayemiz hoş bir seda bırakmak. Biz ben değil biz biliyoruz diyeceğiz. Biz diyenler kazanır, ben diyenler heykeller ucubeler diker” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum