Sosyal Tesisin Yapılma Amacı Nedir?

Sosyal Tesisler Neden Amaçları Doğrultusunda Kullanılmıyor?

Yayınlanma:
Sosyal Tesisin Yapılma Amacı Nedir?

Isparta Mehmet Tönge mahallesinde bulunan sosyal tesis, mahalle halkı tarafından aktif hale getirilmesini istiyor. Genelde mahalle halkının ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan sosyal tesisler içinde Mehmet Tönge’de bulunan sosyal tesis i ne işe yarıyor sorusunu akıllara getiriyor.

Bir mahallenin en büyük ihtiyaçlarının giderilmesi için Isparta Belediyesi tarafından kurulan Sosyal tesisler denetim bekliyor.

Mehmet Tönge mahallesi halkı ilk denetimlerinin kendi mahallerinden başlanmasını isteyerek şu görüşlere yer verdiler; ‘Mahallemizde sosyal tesis var ama sadece bir iki dükkan açık. Sosyal Tesis dükkanları ihaleye verildikten sonra niçin denetimleri yapılmıyor. Kimisi depo niyetine kullanıyor kimilerinin ne yaptığı belli bile değil. Kapalı camlar arkasında ne işler çevirdikleri belli değil. Belediye bu dükkanları mahallenin ihtiyaçlarına göre bakkal yeri, manav yeri eczane yeri gibi adlandırıp kiraya veriyor. Ama kirayı alanlar her nedense hizmet vermek yerine dükkanlarını açmamayı tercih ediyorlar.

NE BOŞALTIP ÇIKIYORLAR, NEDE HİZMET VERİYORLAR

Sosyal tesislerin mahalle halkının hizmetine açılmasını isteyen Tönge mahallesi halkı, ‘hizmet veremeyen dükkanların yeniden ihaleye çıkartılıp hizmet verecek kişiler tarafından tutulmasını istiyorlar.

mehmet-tonge-1.jpeg

mehmet-tonge-2.jpeg

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.