Söz Vermiştiniz!

Söz Vermiştiniz!

Yayınlanma:
Güncelleme: 19 Ocak 2022 22:23
Söz Vermiştiniz!

Ak Parti İlçe Başkanı Alperen Özer’in 2022 yatırım programına alınacağı sözü verdiği okul programa alınmadı.

İlçeye bağlı Tokmacık Köyü’nde 2019’da depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle okul binasının yıkılmasının ardından, yeni okul binasının yapımıyla ilgili hiçbir gelişme olmaması büyük tepki toplarken, okul yapımının 2022 yatırım programına alınacağı sözleri de havada kaldı.

Tokmacık gibi bölgenin en büyük köylerinden birinin, yeni okul binası yapılmadan eskisinin yıkılması nedeniyle eğitim imkanlarından yoksun kaldığını belirten vatandaşlar, çocuklarının daha ne kadar zaman taşımalı eğitime tabi tutulacağını sorarak, yeni okul binasının yapımı için yetkililerin harekete geçmesini istemişlerdi.

Tokmacık’ta depreme dayanıksız olduğu için yıkılmak zorunda kalınan eski okul binasının yerine yapılması planlanan yeni okul binası için çalışmaların sürdüğünü belirten Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Özer, geçtiğimiz yıl şubat ayında Özyalvaç Gaezetesi’ne şu açıklamayı yapmıştı: “Isparta İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Yılmaz ile görüştüm. Konuyu Valimiz Ömer Seymenoğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu ile değerlendirdiklerini belirten il müdürümüz, okulumuzun 2022 yatırım programına alınacağını belirtti. Öncelik sırasına konulan okullarımızın yapımı için Tokmacık’ın önemli olduğunu ifade ettik, kendileri de sağolsunlar, bu konudaki hassasiyetin farkında olduklarını ifade ederek, okulun 2022 yılı yatırım programına alınarak 2023’te hizmete açılabileceğini belirtti. Konuyu takip etmeye devam edeceğiz. İmkanlar çerçevesinde, Yalvaç’taki eğitim kurumlarının tüm eksikliklerinin giderilmesi için çaba göstermeye devam edeceğiz. Konuyla ilgili hem Yalvaçlı hem de Tokmacıklı hemşehrilerimizi bu şekilde bilgilendirerek, sorunların takipçisi olduğumuzu ifade etmek isterim.”

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.