Su Altı Arama Ve Kurtarma Timi Aldığı Eğitimlerle Her An Göreve Hazır

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesindeki Su Altı Arama Kurtarma Timi, sularda meydana gelebilecek olaylara karşı her an göreve hazır bir şekilde eğitimlerini sürdürüyor.

Yayınlanma:
Su Altı Arama Ve Kurtarma Timi Aldığı Eğitimlerle Her An Göreve Hazır

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesindeki Su Altı Arama Kurtarma Timi, sularda meydana gelebilecek olaylara karşı her an göreve hazır bir şekilde eğitimlerini sürdürüyor. Üniversite havuzunda gerçekleştirilen eğitimde su altında arama kurtarma faaliyeti icra edildi.

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yangın, kaza ve afetlere her zaman hazırlıklı olarak yaptığı müdahalelerin yanı sıra bünyesinde oluşturduğu Su Altı Arama Kurtarma Timi ile de sularda meydana gelen olaylarda görev alıyor.

Özellikle yaz aylarında baraj, göl ve diğer su kaynaklarında boğulma ve diğer olumsuzluklara karşı görev yapan Su Altı Arama Kurtarma Timi, göreve her daim hazır olmak için sürekli olarak eğitimden geçiyor. 5 kişiden oluşan tim, aldığı eğitimler sayesinde her mevsim göreve hazır bir şekilde bekliyor.

Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Su Altı Arama ve Kurtarma Timi, son olarak SDÜ Havuzunda bir eğitim gerçekleştirdi. Eğitimde ilk olarak timde yer alan personele su altında arama kurtarma faaliyetinin nasıl gerçekleştirildiği anlatıldı. Teorik anlatımın ardından tim hazırlıklarını tamamlayarak havuza dalış gerçekleştirdi. Ekip, su altında arama kurtarma eğitimini uygulamalı olarak icra etti.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.