Sümerbank Caddesinde Lokal Düzenleme

Türkiye’de yaşanabilir iller arasında ilk sıralarda yer alan Isparta için Isparta Belediyesi hizmeti eksik etmiyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Ekim 2010 00:15
Sümerbank Caddesinde Lokal Düzenleme

Sümerbank caddesine mahallî düzenleme

Türkiye’de yaşanabilir iller arasında ilk sıralarda yer alan Isparta için Isparta Belediyesi hizmeti eksik etmiyor.

Asayiş konusunda huzurlu bir kent olan Isparta’nın Cadde ve sokaklarının da aynı huzur içerisinde olması için tüm imkânlar seferber ediliyor. Altyapı sorununu tamamlamış illerin de başını çeken Isparta mahallî çalışmalarla bu unvanını da korumanın çabası içerisinde.

Bu doğrultuda Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü yapmış olduğu ihale neticesinde kanalizasyon ve yağmur suyu problemi bulunan noktalara neşter vurarak sorunu kökten düzeltmeyi hedeflemiş durumda.

İhale çerçevesi içerisinde gerçekleştirilen Karaağaç ve Sermet Mahallesindeki çalışmaların ardından Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü bu çalışmalarını Eski Sümerbank Caddesine taşıdı.

Çay boyundan hastane caddesine kadar olan caddede hem yağmur suyu hem de kanalizasyon çalışmalarını sürdürerek bir kazı çalışmasında iki sorunu birden tamamlıyor.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Hüseyin Çelikbilek yaptığı açıklamada, “Belediye Başkanımız Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatları doğrultusunda şehrimizde sorun bulunan bazı noktalar için bir ihale gerçekleştirdik. Bu ihale kapsamı çerçevesinde sorun olan cadde ve sokaklarımızdaki alt yapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızdan gelen şikâyet ve teknik heyetimizin yaptığı incelemeler doğrultusunda yapılan titiz çalışmalar neticesinde yağmur suyunun biriktiği yâda tahliyesi mümkün olmayan bölgelerde alt yapı çalışmalarını sürdürmekteyiz. Hedefimiz şehrimizde yağmur suyunun sorun olmaktan kurtulduğu ana kadar bu hizmeti devam ettireceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.