Sütçüler'de Taciz Skandalı

Sütçüler'de Taciz Skandalı

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Ağustos 2019 16:19
Sütçüler'de Taciz Skandalı

Sütçüler'de M.Y. tehdit edildiği, şantaj yapıldığı ve cinsel istismara uğradığı gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. İlçeyi ayağa kaldıran olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlattığı öğrenildi.

Sütçüler’de öğrenim gören genç kız kendisi ile birlikte olmak isteyen evli bir şahıs tarafından tehdit ve şantaja maruz kaldığını ileri sürerek Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Yaşadıkları olaylar sonrasında ilçeden taşınarak Isparta’ya gelmek zorunda kalan genç kız savcılık ifadesinde yaşananları bir bir anlattı.

İŞTE TÜYLER ÜRPERTEN İFADELERDEN SATIR ARALARI
Ailesinin ve kendisinin ekonomik sorunları sebebiyle ilçede faaliyet gösteren bir işletmede çalışmaya başladığını anlatan M.Y. ailesiyle yaptığı bir telefon görüşmesinde ekonomik sorunlarından söz ettiğini belirterek “Bu görüşmeyi yanında çalıştığım Mehmet Y. duymuş. Bana yardım edebileceğini söyledi. Bende yapacağı yardımı maaşımdan kesilerek geri ödenmiş olması koşuluyla kabul ettim.

...

Patronum bana ilçe ile ilgili bir organizasyonda görev almamı teklif etti. Bende bu görevi kabul ettim. Organizasyon ve organizasyonla ilgili hizmetlerde görev aldım. Organizasyon günü iş geç bittiği için beni evime patronum Mehmet Y. ve yanında Mustafa Ö. bıraktı. Mustafa Ö. bana organizasyonda yaptığım hizmetler karşılığında bir miktar para verdi.
Mustafa Ö. kendisine ait cep telefonundan benim cep telefonuma whatsapp üzerinden gönderdiği mesajda benimle yüz yüze konuşmak istediğini, eğer bunu kabul etmez isem iyi şeyler olmayacağını söylemesi üzerine bende kendisinin ve çevresinin Sütçülerde etkin olması nedeni ile korku ile birlikte konuşmayı kabul ettim. Mustafa Ö. ile kafeteryada buluştuk, şüpheli Mustafa Ö. benden hoşlandığını, benimle birlikte olmak istediğini ve her türlü şekilde bana yardımcı olacağını söyledi. Ben de kendisinin evli olduğunu, bunun mümkün olmadığını ve zaten erkek arkadaşım olduğunu kendisine söyledim ve teklifini reddettim. Bunun üzerine bana Mehmet Y’den aldığım borç paranın başka şeylerin karşılığında aldığımı, bunun Sütçüler ilçesinde farklı şekilde duyulacağını hatta bu parayı nasıl aldığını anlatırım şeklindeki söylemleri ile beni birlikte olmaya zorladı.

...
Yine cep telefonuma gönderdiği ve ekte sunduğum whatsapp mesajlarında benden hoşlandığını, benimle birlikte yaşamak istediğini, ailesinin bu konudan haberdar olmadığını, beni çok sevdiğini, kendisi ile birlikte olmaz isem çok kötü şeyler yapacağını, cinsel isteklerinden bahsetti.
…..

Tehditlerin artarak devam etmesi üzerine şüphelinin eşine de olanları anlattım. Ancak eşi benim oyun oynadığımı, şüpheliye güvendiğini söylemiş, bende gelen mesajları göstermem üzerine konuşmayı bırakarak yanımdan ayrıldı.
….
Eşi ile ilk kez görüşmeye gitmek istediğimde şüphelinin yeğeni olan Osman Y. bana hiçbir şey anlatmayacağımı, şüphenin eşi ile görüşmeyeceğimi, görüşürsem kötü şeyler olacağını söylemiştir. Yine aynı şekilde olaylardan bilgi sahibi olan şüphelinin yeğenleri Özhan Ü. ve İsmail Y. de beni bu şekilde tehdit etmişlerdir. Konuyu kapatmamı ve ne istersem vereceklerini, aksi takdirde bana kötülük yapacaklarını belirttiler.

….

Okulumun bitmesi ve ilçede başıma bir kötülük gelebilir diye 19/07/2019 tarihinde Isparta’ ya taşınmış bulunmaktayım. Şüpheli en son 11/05/2019 tarihinde bana mesaj göndermiş olup, sonrasında da herhangi bir mesaj göndermemiştir. Korkunun ortadan kalkması ile birlikte ben de Sayın Başsavcılığınıza şikayette bulunmaktayım. Şüpheliler Sütçüler ilçesinde çevrelerince hatırı sayılır kişiler olup, kamu kurum ve kuruluşlarını baskı altına alabilecek şekilde siyasi baskı yapabilmektedirler. Bu nedenle korkumun ortadan kalktığı tarihten itibaren Sayın Başsavcılığınızın adaletine sığınmaktayım"

Genç kız yaşadığı olaylarla ilgili 5 kişi hakkında tehdit, şantaj ve cinsel istismar suçlamaları ile suç duyurusunda bulundu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum