Tahsin Bilginer Yüzme Havuzu Açıldı

Isparta’nın sesini yüzme branşında duyuran TAHSİN BİLGİNER Kapalı Yüzme Havuzu hizmete girdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Aralık 2010 11:52
Tahsin Bilginer Yüzme Havuzu Açıldı

Isparta’nın sesini yüzme branşında duyuran TAHSİN BİLGİNER Kapalı Yüzme Havuzunun, 1973 yılında inşaatına başlanan ve 1993 yılında hizmete girdiğini söyleyen Isparta Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Fatma Uçarlar,

“Devletimizin imkanları ile O günkü şartlarda 20 yıl yapımı süren tesis gecikmeli olarak hizmete girdi. Tahsin Bilginer kapalı yüzme havuzunu Akdeniz Bölgesi’nin en modern havuzu haline getirdik ve Isparta Haklına armağan ettik. Yazın 2,5 ay gibi kısa bir zamanda eksikliklerimizi tamamlayarak akşam için ışıklandırma tertibatını da kurarak havuzu Kasım ayından itibaren tekrar hizmete girmesini sağladık.

Bu yaz 880 çocuğumuz yüzme öğrenmek için havuzumuza müracaat etmiştir ve yüzme eğitimi almıştır.

Bayan ve erkek olmak üzere yüzme hocalarımızı halkın hizmetine tahsis ettik. Bu havuzlardan faydalanmak isteyen halkımız, cilt hastalığı ve idrar yolları hastalığı olmadığına dair rapor alarak müdürlüğümüze müracaat edebilirler. Peygamber Efendimizin de buyurduğu gibi “Ok atmayı, ata binmeyi ve yüzmeyi öğrenin”.

Artık Ispartalı hemşerilerimizin çocuklarının yüzme öğrenmeleri için havuzumuza bekliyoruz.

TAHSİN BİLGİNER KİMDİR?

Isparta’da spor mevhumunu aşılayan ve gelişmesini sağlayan kişi olarak Tahsin Bilginer’i görmekteyiz.

Tahsin Bilginer, Isparta’da 1939 yılında halen devam etmekte olan Amatör Merkez Gençlik Kulübünü kurmuş ve bu kulüpte oynamıştır. Atıcılık ve avcılık kulübü başkanlığı da yapmıştır. Isparta’da 1940 yıllarında ilk tenis kortunu kuran ve oynayan şahıstır.. Bugün ki Davraz Kayak Merkezi’ne ilk çıkanlardan ve keşfedenlerdendir. Tahsin Bilginer her şeyden önce okuyan, lise ve üniversite sporcularına maddi katkıda da bulunmuştur..

Tahsin Bilginer 1972 yılında hayatını kaybetmiştir, Isparta’ya yaptığı büyük spor hizmetlerinden dolayı Kapalı Yüzme Havuzuna zamanın Isparta Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu tarafından ismi verilmiştir.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum