Tam 1 Ton Kilo Verdirdiler!

Dünyanın yükünden kurtaran Merkez...

Yayınlanma:
Güncelleme: 23 Ağustos 2019 09:47
Tam 1 Ton Kilo Verdirdiler!

Isparta Şehir Hatanesi bünyesinde 1 yıl önce kurulan Obezite Merkezi’nde fazla kilolarından kurtularak sağlıklı bir yaşama kavuşan 185 kişi, geçen sürede toplam 1 tonluk kilodan kurtuldu.

6. Modülü hedeflenen şekilde tamamlayan ve kilolarından kurtularak koruma modülünde devam edecek olan hastaları merkezde ziyaret eden Başhekim F. Ruşen Keskin tarafından 6. Modülü bitiren hastalarımıza sertifika verildi.

“Obezite çağımızın hastalığıdır”
Ziyarette merkezimizin hastaları ile sohbet ederek süreçleri hakkında bilgiler alan Başhekimimiz F. Ruşen Keskin, “Hastanemizde yaklaşık 11 ay önce kurulan Obezite Merkezimizde şu ana kadar 185 kişide 1 ton kilo verilmiştir” dedi.Hastanedeki Obezite Merkezi’nde gerçekleştirilen uygulamalara katılarak 6 modülü tamamlayan hastalar, başarı sıralamalarına göre sertifika verilerek ödüllendirildi.

Merkezde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Başhekim F. Ruşen Keskin, “Isparta Şehir Hastanesi’nde yaklaşık 11 ay önce açtığımız Obezite kliniğimiz, şu ana kadar yaklaşık 356 hastaya hizmet vermektedir. Hastalarımızdan yaklaşık 56 kişi ilk 6 modülü bitirmiş olup, koruma programına geçmişlerdir. Şu ana kadar yaklaşık 185 kişide 1 tona yakın kilo verilmiştir. Obezite, çağımızın hastalığıdır.Bu nedenle Isparta Şehir Hastanesi olarak, özellikle bu konuda halkı bilinçlendirmek adına 11 ay önce başladığımız bu programda iyi sonuçlar almış bulunmaktayız” dedi.

Sağlıklı bir yaşama kavuştular
Hastaneye başvuru yaptıklarında mutsuz, fazla kilolara sahip ve ağır yaşam standartlarında olduklarını kaydeden hastalar ise obezite hemşiremiz psikologumuz, fizyoterapistimiz, diyetisyenimiz ve diğer görevlilerimiz sayesinde sağlıklı ve zinde bir yaşama ulaştıklarını anlattılar.

Hastaların çoğunun eşleriyle birlikte geldikleri merkezde, tatlı rekabet ortamında sağlıklarına kavuşarak, yasaklar olmadan rahat kilo vermenin tadını çıkardıklarını ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.