Tarımsal Sulamada Devrim... O Kredi Onaylandı...

249 Milyon Dolarlık Kredi Onaylandı!

Yayınlanma:
Güncelleme: 07 Şubat 2019 21:06
Tarımsal Sulamada Devrim... O Kredi Onaylandı...

AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta'da tarımsal sulama anlamında devrim niteliğindeki proje için Dünya Bankası'ndan beklenen kredinin onaylandığını bildirdi.

Özel, "Sulama Sistemlerinin Modernizasyonu kapsamında Dünya bankası tarafından finanse edilecek olan toplam 249 milyon dolar bedelli kredi onaylanmış olup ülkemizde DSİ tarafından, Başta Atabey Sulaması, Ereğli-İvriz, Alaşehir ve Uzunlu sulaması olmak üzere toplam dört proje 50.000 hektardan büyük bir alanı kapsayan sulama sistemlerinin yeniden yapımına ve iyileştirilmesine yönelik ihale süreci çok yakında başlayacaktır.

Bu kapsamda Atabey Sulaması Sulama Birliği Başkanlığı’nın çalışma alanları olan Isparta İli Atabey İlçesi; İslamköy köyü, Penbeli köyü, Harmanören köyü, Bayat köyü, Gönen İlçesi; Senirce köyü, Eğirdir İlçesi; Beydere köyü, Sevinçbey köyü, Merkez İlçesi; Kuleönü kasabası, Büyükgökçeli köyü, Küçükgökçeli köyü, Bozanönü köyü, Aliköy köyü, Büyükhacılar köyü olmak üzere Toplam 15 yerleşim biriminde net 13.715 hektar alanda çiftçilik yapan vatandaşlarımız faydalanacaktır.projenin herhangi bir ödenek ve para problemi olmayacak , finansın ödeneğin tamamını Dünya Bankası karşılayacaktır. Proje tamamlandığında özellikle şu anda yeteri kadar sulama hizmetlerinden faydalanamayan veya hiç sulanamayan Merkez ilçemizin Kuleönü , Bozanönü , Büyükhacılar, Aliköy ile Gönen ilçemiz ile Senirce köyünün arazileri de modern basınçlı kapalı sistem sulama sistemine kavuşmuş olacak .

Bu sistemle çalışmaları tamamlanmış olan projeye GES ( güneş enerjisi ) projesinin de eklenmesini de sağlayarak çiftçilerimizin daha düşük bedelle sulama hizmetlerinden faydalanmasını sağlamış olacağız. Projenin ISPARTA’ mıza ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum