“Telefonlarınız 24 saat açık olsun”

“Telefonlarınız 24 saat açık olsun

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Nisan 2019 10:32
“Telefonlarınız   24 saat açık olsun”

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, Ak Parti’nin gönül belediyeciliği yaptığını belirterek; “Vatandaşlarımızın gönlünü kazanmak birinci plandadır. Belediye Başkanlarımızın telefonları 24 saat açık olmalı ve vatandaşlarımız 24 saat rahatlıkla ulaşabilmelidir. Başkana ulaşamayanlar beni arasın” dedi. 

Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun, geçtiğimiz Cuma akşamı merkez Sav Kasabası Belediye Başkanı Şakir İpekçi tarafından kasaba Düğün Salonunda düzenlenen ‘Hizmet Kervanı başlıyor’ programına katıldı. 

ZABUN’DAN BELEDİYE 

BAŞKANLARINA ÖNEMLİ UYARI! 

Programda bir konuşma yapan İl Başkanı Zabun, Belediye Başkanlarına önemli mesajlar verdi ve tüm belediye başkanlarının vatandaşlar tarafından rahatlıkla ulaşılabilir olması gerektiğini söyledi. Belediye Başkanlarından telefonlarını 24 saat açık olmasını isteyen Zabun konuşmasında şunları söyledi; “Siyaset yapmak kolay bir iş değildir. Siyaset sorumluluk ister. Siyaset zor iştir. Bakın ben İl Başkanı olmadan önce akşam yatarken cep telefonumu sessize alır ve öyle yatardım. Sabah kalktığımda ise gece arayan cevapsız aramalar varsa mümkün olduğu kadar onlara dönmeye çalışıyordum. Ama İl Başkanı olduktan sonra telefonumun sesini açıyorum ve öyle yatıyorum. Neden? Çünkü gecenin ikisinde, üçüncü bir vatandaşımızın başı sıkışabilir, acil çözümlenmesi gereken sorunu olabilir. Bu vatandaşımız bize bir şekilde ulaşmak isteyebilir. İşte siyaset, böyle sorumluluk gerektiren bir iştir. 

“BELEDİYE BAŞKANLARI 24 SAAT 

ULAŞILABİLİR OLMALIDIR” 

Bu benim olduğu kadar tüm teşkilat mensuplarımızın ve belediye başkanlarımız için de geçerlidir. Bir belediye başkanımız 24 saat ulaşılabilir olmalıdır. Öyle de olacaktır. Vatandaş ne zaman ararsa arasın başkana ulaşabilmelidir. Olağanüstü bir durum olmadığı müddetçe başkanlarımızın telefonları sürekli açık tutulmalıdır. Varsayalım ki bir vatandaşımız belediye herhangi bir belediye başkanımızı aradı ve ulaşamadı. O zaman beni arayabilir. 

“BULUNDUĞUMUZ İLİ, İLÇEYİ VEYA BELDEYİ 

DAHA İLERİYE GÖTÜRMEK ZORUNDAYIZ” 

Bunları neden söylüyorum. Çünkü biz bir davaya gönül vermiş insanlarız. Bizim için seçim sadece belediye başkanlığını kazanmak değildir. Biz kader birliği etmiş insanlarız. Bizler Ak Parti olarak gerek Milletvekilliği gerek Belediye Başkanlığı seçimlerini kazandık. Peki ne olacak şimdi? 4,5 yıl ne yapacağız biz? İşte iş bizim için şimdi başlıyor. Ben, tüm toplantılarda sürekli altını çizerek şunu söylemişimdir. Bizim ufkumuz büyük, bizim hedefimiz büyük. Biz büyük Türkiye’yi nasıl ortaya koyabilirizi tartışmak ve ona göre çalışmak mecburiyetindeyiz. Bizim boşa vakit geçirme gibi, günlerimizi yatarak geçirme gibi bir lüksümüz yoktur, olamaz da. 

“BİZ GÖNÜL 

BELEDİYECİLİĞİ YAPACAĞIZ” 

Bizler teşkilat olarak, sizler il, ilçe ve beldelerinizde belediye başkanı olarak bulunduğunuz yeri geliştirmek için çalışacaksınız. Başkanı olduğumuz ilçemizi, beldemizi geliştirmezsek, mamur hale getirmezsek Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gönül belediyeciliğini gerçekleştirememiş oluruz. Çünkü, vatandaşımız hizmetlerimizden gönül rahatlığıyla memnun olmalıdır. Olmuyorsa orada bir sorun var demektir. O sorunu da çözmek önce siz belediye başkanlarına sonra da bize düşer. 

“HER PROJE BİZİM 

TAKİBİMİZDE OLACAK” 

Belediye Başkanı arkadaşlarımız Başkanı olduğu ilçenin veya beldenin gelişmesi için ne gibi bir çalışma yapılması gerekiyorsa onu yapacak. Proje mi gerekiyor çizdirecek ve bize yani teşkilatımıza, Milletvekillerimize getirecek. İşin ondan sonrası bizim olacak. Biz de o projeyi takip edip hayata geçirilmesi için gerekli ödeneği sağlayacağız. Ardından da, söz konusu projeleri uygulandığı ilçe veya beldelerde takipçisi olacağız. 

“SALDIM ÇAYIRA, MEVLAM 

KAYIRA OLMAYACAK”

Pazartesi günden itibaren, projelerinizi, taahhütlerinizi bize getirin bakalım. Vatandaşa ne söz verdiyseniz onların hayata geçirilmesi için yapılacak çalışmaları masaya yatıralım. Projelerinizi kayda aldıktan sonra her ay teşkilat olarak yaptığımız toplantılarda belediye başkanımıza soracağız. Kara kaplı defteri açıp şu projeyi ne yaptın? Şu projede hangi aşamaya geldin soracağız. Öyle saldım çayıra, mevlam kayıra yok. Her iş, her proje takibimizde olacak. Çünkü biz gönül belediyeciliğine soyunmuş bir teşkilatız. Biz vatandaş odaklı siyaset yapıyoruz. Bu genel olarak da böyle, yerel olarak da böyle” dedi. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.