Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gördük

CHP Milletvekili Mevlüt Coşkuner, İstanbul Taksim’deki patlama ile ilgili geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Kasım 2010 18:42
Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gördük

CHP Milletvekili Mevlüt Coşkuner, İstanbul Taksim’deki patlama ile ilgili geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Coşkuner açıklamasında ise; “30 Ekim Pazar sabahı, İstanbul Taksimde meydana gelen üzücü bir haberle güne başladık. Yaşanan patlamada kaybımızın olmaması tek tesellimiz oldu. 15’i polis 32 vatandaşımızın yaralandığı terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Cumhuriyetimizin 87.yılında ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmak, huzur ortamına zarar vermek isteyen terörün çirkin yüzünü bir kez daha gördük. Bu saldırıların amacına ulaşmasını engelleyecek tek güç, ulus olarak bizlerin tek yürek olmasıdır. Kardeşliğimize kastetmek isteyen her kim olursa olsun bu oyunda başarılı olamayacaktır.

Hain terör saldırılarına karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimizin üstün başarıları elbette yadsınamaz. Ancak terör sorununun çözümünün bir de siyasi boyutu vardır. AKP, bu boyutta son derece zayıf ve başarısız durumdadır. Öyle ki, büyük şehirlerimizin merkezine kadar inen terör saldırıları bunun en büyük kanıtıdır. Açılım kavramını birleştirici değil ayrımcı şekilde düzenleyip kullanan AKP, bugün bu yanlış politikasının vahim sonuçlarını vatandaşımıza yaşatmaktadır. Terörle mücadelede askeri mücadele siyasi otorite ile desteklenmek zorundadır. Bugünkü gibi siyasi otorite boşluğunda ise olayların ne hale geldiğini görüyoruz. AKP’nin “açılımı” büyük bir patlamaya dönüşmüştür. Devamının gelmemesi için hükümetin acilen görev ve sorumlulukları çerçevesinde gereğini yapması şarttır.

Büyük fedakarlıkla yaptığı görevi başındayken hain saldırıya uğrayan değerli polislerimize ve o sırada olay yerinden geçerken kalleş saldırıya uğrayan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Bir daha böyle üzücü olayların yaşanmaması temennisiyle tüm ulumuza geçmiş olsun dilerim” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.