Tiryakileri Üzecek Haber

Tiryakileri Üzecek Haber

Yayınlanma:
Güncelleme: 04 Ocak 2022 13:52
Tiryakileri Üzecek Haber

Sigara fiyatları zamlı güncel liste belli oldu. Sigaraya zam mı geldi? sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için son dakika açıklaması geldi. Güncel sigara fiyat listesine göre; sigara fiyatlarına zam olup olmadığı merak ediliyor. Sigara ve alkol grubundan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artış gösterdi. ÖTV'deki artış oranı yüzde 47,4 oldu. Bu artışla birlikte sigaraya 5 TL zam olabileceği iddia edilmişti.

4 Ocak'tan itibaren geçerli Philip Morris grubuna ait sigaralara zam geldi. Diğer sigara firmaları ise yeni fiyat listesini henüz yayımlamadı. Yeni fiyat listesi yayımlandığı takdirde haberimizden öğrenebilirsiniz. İşte güncel fiyatlar:

ÖTV YÜZDE 47 ARTTI

Sigara ve alkol grubundan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artış gösterdi. ÖTV'deki zam oranı yüzde 47 oldu.

Haziran ayında yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla sigara ve alkollü içeceklerden alınan özel tüketim vergisi Temmuz-Aralık ayı için sabit kalmıştı. Cumhurbaşkanı kararıyla özel tüketim vergisi kanununun 12. maddesinde yer alan "ÖTV (III) sayılı listedeki mallar için belirtilen asgari maktu vergi tutarlarının ocak ve temmuz aylarında, TÜİK tarafından ilan edilen üretici fiyat endeksinde son 6 ayda meydana gelen değişim oranında, bu değişimin ilanı gününden geçerli olmak üzere yeniden belirlenmiş sayılacağına" yönelik hükmünün Temmuz-Aralık dönemi için uygulanmamasına karar verilmişti.

GÜNCEL SİGARA FİYATLARI

PHILIP MORRIS

Marlboro Edge: 23 TL

Marlboro Touch: 24 TL

Marlboro: 25 TL

Parliament: 2550 TL

Parliament Midnight Blue: 24,50 TL

Muratti: 23 TL

Muratti Blu: 22TL

Lark: 22 TL

Chesterfield: 21,50 TL

L&M: 21,50 TL

 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.