TSK Güçlendirme Vakfı Bağışçılarına Berat Belgelerini Takdim Etti

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışta bulunan dört hayırsever vatandaşa, dün Isparta Orduevinde düzenlenen bir tören ile madalya ve berat belgeleri takdim edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 01 Haziran 2022 14:41
TSK Güçlendirme Vakfı Bağışçılarına Berat Belgelerini Takdim Etti

Isparta’da yaşayan ve Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışta bulunan dört hayırsever vatandaşa, dün Isparta Orduevinde düzenlenen bir tören ile madalya ve berat belgeleri Vakıf Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık PİYADE tarafından takdim edildi.

TSK Güçlendirme Vakfına Eğirdir’de bulunan beş adet tarlasını bağışlayan Emekli Öğretmen Ahmet BOZKAN’a altın madalya ve berat belgesi ve Millî Muharip Uçak Maketi, yüksek miktarda nakit bağışta bulunan Mustafa USLU’ ya altın madalya ve berat belgesi ve Millî Muharip Uçak Maketi,nakit bağışta bulunan Bahaeddin TAŞDELEN ve Zinnur TUNCA’ya da bronz madalya ve berat belgeleri bizzat Vakıf Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık PİYADE tarafından takdim edildi.

Törende bağışçılara hitaben konuşan TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık PİYADE; ‘’ - Vakfımız Büyük Türk Milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında manevi bir bağ, bir gönül köprüsü oluşturmak suretiyle sağlanacak bağışlarla TSK’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak ve savunma sanayi şirketleri kurmak amacıyla 26 Eylül 1987’de 3388 sayılı KANUN ile kurulmuştur.

Bu amaçla vefakâr bağışçılarımızın maddi ve manevi destekleri ile kurulan Vakıf Bağlı Ortaklıkları; ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN Türk Savunma Sanayiine milli ve yerli ürünlerin kazandırılmasında önemli katkılar sağlayarak dışa bağımlılığın azaltılması doğrultusunda çalışmalarına büyük bir azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

Cumhurbaşkanımızın Vakıf ve Mütevelli Heyet Başkanı olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Mütevelli Heyeti; Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Millî Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanından oluşmaktadır. Vakıfımız üst yönetim organı olan Mütevelli Heyeti’nin belirlediği politikalar çerçevesinde TSKGV Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar ile yönetilmektedir.Kurulduğu günden itibaren başta bağışçıları olmak üzere vefakâr Türk halkının desteğini hep yanında hisseden TSK Güçlendirme Vakfı, dün olduğu gibi bugün de milleti ile gönül bağını sürdürmeye devam ediyor. Kuruluşunda sınırlı bir bütçeyle yola koyulan TSK Güçlendirme Vakfı, çalışmalarında en büyük desteği Büyük Türk Milletinden almıştır. Vakıf, milletimizin dişinden tırnağından artırarak gönülden verdiği bağışları en verimli şekilde değerlendirmek üzere çalışmalarını büyük bir azim ve kararlılıkla   sürdürmektedir. TSK Güçlendirme Vakfı, kuruluşundan bugüne kadar ulusal savunma sanayi alanında stratejik yatırımlar gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Vakıf, söz konusu yatırımlarını etkin bir şekilde yöneterek, her biri dünyada ve ulusal alanda söz sahibi, hem yerli hem de milli şirketler konumuna ulaştırmıştır. Bugün itibariyle Türkiye’de;

– ASELSAN, elektronik, haberleşme, savaş sistemlerinin yanı sıra radar, entegre silah sistemleri ve elektro-optik alanlarında bir dev haline gelmiş, sivil alanlar olan ulaştırma, trafik, güvenlik ve sağlık alanlarında da etkin konuma ulaşmış,

– TUSAŞ, havacılık, uydu ve uzay alanının öncüsü konumuna ulaşmış,

– ROKETSAN, roket ve füze sistemlerinin tek tasarım ve üreticisi olmuş,

– HAVELSAN, komuta kontrol, eğitim, simülasyon, bilgi ve iletişim, güvenlik sistemleri ve siber güvenlik alanlarında yazılım yoğun sistemlerin geliştirilmesinde lideri konuma ulaşmış, – İŞBİR, savunma sanayinde başta olmak üzere tüm sektörlerde jeneratör ve alternatör alanlarında söz sahibi konuma ulaşmış,

– ASPİLSAN sivil ve askeri ihtiyaçlara yönelik özgün pil, batarya bloğu, enerji depolama sistemleri ve raylı ulaşım akü sistemleri geliştirme yeteneği kazanmıştır. Şimdi de Lityum pil üretimine başlamıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, her biri savunma sanayimizde önemli alanlarda faaliyet gösteren 6 Bağlı Ortaklığı ile 8 İştiraki olmak üzere toplam 14 şirkette doğrudan pay sahibidir.

Vakfa Bağlı Ortaklarımızın yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği şirket kuruluşları, satın alımları ve ortaklıklar yoluyla dolaylı olarak pay sahipliği bulunan şirket sayısı her geçen gün artmaktadır.’’ şeklinde yaptığı konuşması ile bağışçılara bilgiler verdi.

Ayrıca, Vakfı tanıtan filimler izletilerek TSK Güçlendirme Vakfına yapılan bağışların nerelerde kullanıldığı bağışçılara anlatıldı.

Bağışçılarla samimi sohbet eden ve fotoğraflar çektiren Vakıf Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Sadık PİYADE bağışları için bağışçılara teşekkür ederek tören bitiminde  Ankara’ya dönmek için ilimizden ayrıldı.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.