Tural Başdeğirmen'e Seslendi: Verdiğiniz Sözler Ne Oldu?

Alt geçit, üst geçit, yürüyen merdivenli yaya geçidi yapılacaktı; VERDİĞİNİZ SÖZLER NE OLDU?

Yayınlanma:
Tural Başdeğirmen'e Seslendi: Verdiğiniz Sözler Ne Oldu?

Şehir Hastanesi trafiğini rahatlatmak için mevcut belediye tarafından verilen sözlerin yerine getirilmediğini belirten İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, “Şimdi yolu yayaya kapatalım diyorsunuz. İyi de buradaki esnaf ne olacak. Esnafa sordunuz mu?” dedi.

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural seçim çalışmaları kapsamında Şehir Hastanesi civarındaki esnafı ziyaret etti. Burada Tural’a esnaf, mevcut belediye tarafından yolun yaya trafiğine kapatılabileceği sözlerinden duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.

verdiginiz-sozler-ne-oldu-1.jpg

YOLU YAYAYA KAPATALIM DEDİN

PEKİ ESNAFA SORDUN MU?

Ziyaretten sonra gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Adayı Tural, 2019 yılında bugünkü mevcut Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in burada verdiği sözlerin hiçbirini yerine getirmediğini söyledi. Tural, burada belediye yönetiminin vadettiği yatırımları görsellerle anlatarak “Verdiğiniz sözler ne oldu?” diye sordu. Şehir Hastanesi trafiğini rahatlatmak için verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını kaydeden Tural “Biliyorsunuz 5 yıl önce mevcut yönetim burada yürüyen merdivenli üst geçit sözü vermişti.

verdiginiz-sozler-ne-oldu-3.jpg

Ne oldu bir üt geçit yapıldı ama yürüyen merdivenler nerede? Asansörlü yapıldı? O da zaten çalışmıyor. Hasta nasıl inecek nasıl çıkacak? 5 yıl önce trafik yoğunluğunun azaltılması için üstteki döner kavşağın olduğu bölümde alt geçit sözü verildi. Sonra ondan vazgeçtiler dediler üst geçit yapacağız. Projeleri anlattılar. Bu kararın üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen halen yapılmadı. Ben buradan soruyorum verdiğiniz sözler ne oldu.

verdiginiz-sozler-ne-oldu-4.jpg

Şimdi yolu yayaya kapatalım diyorsunuz. Tamam kapatalım da buradaki esnaf ne olacak. Esnafa sordunuz mu? Bir proje getirdiniz de biz burada şunu yapmak istiyoruz siz buna ne dersiniz diye sordunuz mu? Esnafı kimsenin tedirgin etmesine hakkı yok. Merak etmeyin biz buradayız. Biz burada olduğumuz sürece esnafımızın aleyhine olana müsaade etmeyiz. Onun için hiç kaygılanmayın. 31 Martta Belediye Başkanı seçildikten sonra tüm bu sorunları biz çözeceğiz” ifadesinde bulundu.

verdiginiz-sozler-ne-oldu-5.jpg

SAAT 15.30 ASANSÖR ÇALIŞMIYOR

Şehir Hastanesi karşısındaki esnafın yaya üst geçidi asansörünün 4 aydır çalışmadığını ve yayaların mağdur edildiğini söylemesi üzerine, Tural “Hem verdikleri sözü tutamıyorlar hem de yaptıkları asansörü bile çalıştıramıyorlar. Buraya gelen hastalar nasıl inecek nasıl çıkacak? Asansörün kapısında 06.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor yazıyor. Saat kaç 15.30. Asansör çalışıyor mu? Çalışmıyor” dedi.

verdiginiz-sozler-ne-oldu-6.jpg

YAYA GEÇİDİNE ÇÖP KONTEYNIRI

Başkan Adayı Tural, üst geçidin altındaki yaya yoluna Belediye tarafından çöp konteynırı konulmasına da tepki göstererek, “Burası yaya geçidi değil mi? Buraya Belediye çöp ve plastik atık konteynırı bırakmış. Peki buna cezayı kim yazacak. Buna 31 Martta cezayı vatandaş yazacak” diye konuştu.

verdiginiz-sozler-ne-o.jpg

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.