Tütüncü'den Millitvekili Cesur'a Ağır Eleştiriler

SIRÇA KÖŞKÜNDEN ISPARTA’NIN SORUNLARINI TESPİT ETTİĞİNİ SANIYOR

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ocak 2022 17:27
Tütüncü'den Millitvekili Cesur'a Ağır Eleştiriler

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesuru topa tuttu. Başkan tütüncü, Milletvekili Cesur’un Yalvaç’ta su ile ilgili yaptığı açıklamalara sert cevap verdi.  ‘Beyaz kürkünü giyerek oturduğu yerden muhalefet etme alışkanlığını terk etmişe benziyor’ diyen Başkan tütüncü, “İlçemizi ziyaret eden Sayın Milletvekili Aylin Cesur’un ilçemizin yolunu bildiğini bu vesile ile öğrendik” dedi.

YALVAÇ’IN YOLUNU BİLİYORMUŞ

Isparta İyi Parti Milletvekili Aylin Cesur’un ilçelerini ziyaretinin kendilerini memnun etitğine değinen Başkan Tütüncü, “Zira Yalvaç’ın yolunu bildiğini bu vesile ile öğrendik. Anlaşılan o ki beyaz kürkünü giyerek oturduğu yerden muhalefet etme alışkanlığını terk etmişe benziyor. Ancak ne yazık ki sayın vekilin bu tutarsız muhalefet tarzı onun üzerine yapışmış ve beyaz kürkünün üzerinde ki leke misali asla ondan ayrılmamıştır” dedi.

SIRÇA KÖŞKÜNDEN ISPARTA’NIN SORUNLARINI TESPİT ETTİĞİNİ SANIYOR

‘Üzüldüğüm husus şudur ki, sırça köşkünden Isparta’nın her sorununu tespit ettiğini zannedip, duyduğu her şeye doğru yanlış gözetmeksizin mal bulmuş mağribi gibi atlayarak eleştiriler düzmesi, en çokta vatandaşın nezdinde ciddiyetini kaybetmesine yol açmıştır” diyen Başkan Tütüncü, “ Saygın bir makamı işgal eden hanımefendinin vatandaşın nazarında bu duruma düşmesi üzüntü vericidir. Elbette ki sayın vekilin muhalefet reflekslerini anlıyor ve bu hususta konuşmasını, eleştirmesini saygıyla karşılıyoruz. Ancak sayın vekile tavsiyemiz şudur. Hanımefendi yalnızca refleksleriyle hareket etmeyip, muhalefet etme tarzına aklını da ilave etmelidir” şeklinde konuştu.

SAYIN VEKİLİN DOĞRUYLA BİR İŞİ YOK

Milletvekili Cesur’un, daha önce ilçe ile ilgili açıklamalar yaptığında kendisini belediyeye davet ettiğii aktaran Başkan Tütüncü, “Su ile alakalı sorunlarımızı kendisine anlatma teklifinde bulunmuştuk. Sorunları en birinci ağızdan ve en doğru şekliyle öğrenmiş olacaktı. Ama artık anlıyoruz ki sayın vekilin doğruyla falan bir işi yoktur.”

BİR MİLLETVEKİLİNE YAKIŞMAZ

Başkan Tütüncü, Milletvekili Cesur’un, doğrular üzerine kurulu bir muhalefet yerine, yanlışlar üzerine yapılan polemiklerden hoşlandığını iddia ederek, “Sayın vekil son açıklamasında, Devlet Su İşleri’nin ihtimaller üzerine hazırladığı bir raporu kesin sonuçmuş gibi sunarak vatandaşı yanlış bilgilendirmiştir. Çözümün mühendislikten ve teknikten geçtiğinden bahseden bir insanın bu gerçeği göz ardı ederek yanıltıcı beyanat vermesi bir milletvekiline yakışmaz” dedi.

EN DOĞRU KARARI VATANDAŞLARIMIZ VERECEK

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, konuya ilişkin açıklamalarını şu şekilde sürdürdü, “Sayın vekil ayrıca suyun olmadığını, olduğunda ise içilebilir nitelikte olmadığını bir gazetede yayınlanan raporlara dayanarak söylüyor ve bu raporlardan sonra ne yaptınız diye soruyor. Ben elimizdeki en güncel raporları sayın vekilin bu açıklaması üzerine kamuoyu ile paylaşacağım. En doğru kararı yine bu raporlara bakarak vatandaşlarımız verecektir.

SAYIN VEKİL DEDİKODULARA DEĞİL RAPORLARA BAKMALI

Sayın vekil, kulağına eğilip Yalvaç’la ilgili dedikodular fısıldayanlara itibar etmek yerine, sunduğumuz bu raporlara bir göz atıp, içme suyuyla alakalı neler yapıldığının kararını vermelidir. Suyumuz, İl Sağlık Müdürlüğü Isparta Halk Sağlığı Laboratuvarının Analiz Raporuna göre İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmeliği’ne uygun bulunmuştur. Bu raporlara en azından bir göz atıp suyun tüketilebilirliği ile ilgili bir açıklama yapın ki, Yalvaç’ın su sorununun çözümündeki samimiyetinize inanalım.

SAMİMİYETSİZ TAVIRLARININ KARŞILIĞI HALKTA YOK

Sayın vekilin bu samimiyetsiz tavırlarının halkta bir karşılığı yoktur. Bizde de yoktur. Ancak sayın vekilin suyu bulandırmasından dolayı meseleyi berraklaştırmak ve daha anlaşılır hale getirmek için böyle bir açıklama yapmak hasıl olmuştur. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Şu an için bir su sorunumuz yoktur. Ve ilerde oluşabilecek sorunlar için gerekli adımlar atılmaktadır. Kısa ve uzun vadede ortaya koyduğumuz projelerle Yalvaç’ın yaşaması muhtemel su sorunları mutlak suretle çözüme kavuşturulacaktır. Bu vesile ile bu meseleyi Yalvaç Kamuoyuna saygıyla beyan ederim.”

 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum