Uganda Heyeti SDÜ' de

Uganda Cumhuriyeti Büyükelçisi Stephen Mubiru, Büyükelçilik Başkatibi Julius Mwijusya ve Antalya Fahri Konsolosu Emek Eker’den oluşan Uganda Heyeti, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı’yı makamında ziyaret etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Nisan 2022 12:07
Uganda Heyeti SDÜ' de

Ziyaret, "tıp", "tıp eğitimi", "sağlık hizmetleri", "karşılıklı öğretim üyesi ve öğrenci değişimi" gibi konularda çeşitli ülkelerle Tıp Fakültesi Mevlana Koordinatörlüğünce başlatılan görüşmeler kapsamında gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. Bilge Hürmüzlü Korholt, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alim Koşar, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kanat Gülle, Tıp Tarihi ve Etik Ana Bilim Dalı Başkanı ve Mevlana Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Fuat İnce, Tıp Eğitimi ve Bilişimi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Giray Kolcu’nun da yer aldığı ziyarette, Rektör Çarıkçı, üniversitemiz hakkında bilgilendirmede bulundu.

Görüşmede, başta tıp olmak üzere karşılıklı yapılabilecek işbirliği konuları görüşüldü.Ziyaretin ardından Uganda heyeti, Tıp Fakültesini gezerek incelemelerde bulundu. Fakülte tarihçesi, akreditasyon ve uluslararası geçerlilik süreçleri, tıp eğitimi programı, sahip olunan imkan, kabiliyet ve donanımlar hakkında bilgi verildi.

Karşılıklı olarak Mevlana protokolü ve ikili işbirliği anlaşmaları imzalanması konusunda mutabık kalındı.uganda-heyeti.jpg

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.