Ulusal Kırsal Ağ Projesi Toplantısı Düzenlendi

Ulusal Kırsal Ağ Projesi Toplantısı Düzenlendi

Yayınlanma:
Güncelleme: 31 Ocak 2020 09:38
Ulusal Kırsal Ağ Projesi Toplantısı Düzenlendi

Ulusal Kırsal Ağ Projesi kapsamında Isparta’da iyi uygulama örnekleri seçimi amacıyla toplantı düzenlendi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından geçmişte Avrupa Birliği, Bölgesel Kalkınma Ajansları destekleri ile uygulanmış projelerden örnek teşkil edecek,  Ulusal Kırsal Ağ Projesi kapsamında Isparta’da İyi Uygulama Örneklerinin belirlenmesi ve seçimi ile alakalı olarak toplantı düzenledi.

Toplantıya İl Müdür Yardımcısı Uğur Turgut, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdür Vekili Mehmet Işık, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Mehmet Kobuk,  Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, Isparta Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu temsilcileri, sektör ve kooperatif yetkilileri ile İl Müdürlüğünden konu uzmanı teknik personeller katıldı .

İl Müdür Yardımcısı Uğur Turgut açılış konuşmasında; İlimizin meyvecilikteki mevcut potansiyelinin diğer ürünlerde de olmasının önem arz ettiğini belirterek, ayrıca Tarım ve Hayvancılığı geliştirmek için Bakanlık olarak projelere büyük destekler verildiğini, İl Müdürlüğü olarak da üreticilerimize çeşitli alanlarda eğitimler vererek, sektörün gelişimine katkı sağlamak amacıyla projeler yaptıklarını dile getirdi.

Toplantıda hem sektör paydaşlarının uygulamış oldukları projeler hem de TKDK destekleri ile uygulanmış projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca, yapılan bu toplantıda Mart ayında Ankara'da düzenlenecek olan UKAFEST (Ulusal Kırsal Ağ Festivali) etkinliğinde İlimizi temsil edecek proje teklifleri değerlendirildi.

Bu şekilde paydaşların bir araya gelmelerinin daha sık yapılarak sektör ve kamu işbirliği neticesinde İlimiz açısından güzel sonuçların ortaya çıkması temennisiyle toplantı sona erdi. 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.