Üretim Yaptığımız İçin Tenkit Ediliyoruz

Üretim Yaptığımız İçin Tenkit Ediliyoruz

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Mart 2019 14:50
Üretim Yaptığımız İçin Tenkit Ediliyoruz

Isparta Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Günaydın, Binbirevler ve Hızırbey Mahallelerinde kahve toplantısı düzenledi. Başkan Günaydın, mahallelere gelişinde havai fişekler ve meşalelerle karşılanırken, ‘Büyük Başkan’ sloganları atıldı.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, seçim çalışmaları kapsamında ilk kahve toplantısını Binbirevler Mahallesinde gerçekleştirdi. Günaydın, Binbirevler Mahallesine bugüne kadar yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verirken, Salı Pazarı üstünün kapatılacağının müjdesini verdi. Günaydın, Işıkkent Mahallesi Mitinginde ‘Binbirevler Mahallesinin üst bölümüne mezarlık yapılacağını’ açıklamasının ardından bir adayın hemen ertesi günü ‘Mezarlık yapılsın diye verilen arsayı kent meydanı yaptı, onu da parselleyip satmıştır’ sözlerine sert tepki gösterdi. Günaydın, “Bunlar satma ustası olmuşlar. Böyle aslı astarı olmayan çirkin konuşmalar yapılır mı?” dedi.

Binbirevler Mahallesinin üst bölgesine 60 dönüm üzerinde başlatılan ve 100 dönüme ulaşacak olan mahallenin şehidinin ismini taşıyan Şehit Yunus Emre Millet Bahçesi yapıldığını ve bitmek üzere olduğunu aktaran Günaydın, “Mahallemiz ve Isparta’mız daha da güzelleşecek” dedi.
Adayların her fırsatta kendisini eleştirdiğini belirten Günaydın, bir adayın Davraz Çarşamba Pazarında, diğerinin de Yedişehitler Cuma Pazarında şu anda miting yaptığını aktararak, “Siz şu anda bu yağmurda benim yaptığım kapalı pazar yerlerinde miting yapıyorsunuz. Bir de o mekanları tenkit ediyorsunuz. Şu an ıslanmıyorsunuz, bir teşekkür bile etmesini bilmiyorsunuz” dedi.

Noterden onaylattırılan satırların proje olamayacağını dile getiren Günaydın, “Bu proje değil. Bu söyledikleriyle Nasrettin Hoca fıkralarından bile daha gülünç oluyor. Bunlar Nasrettin Hoca’nın üstüne çıktılar” şeklinde konuştu.

Binbirevler Mahallesinin ardından Hızırbey Mahallesinde kahve toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, kendisi ile birlikte meclis üyesi adaylarına da oy verilmesini istedi. Günaydın, kazanan bir belediye olduklarını belirterek, çöpten enerji, fabrikalardan para kazandıklarını ve kazandıklarını Isparta halkına harcadıklarını aktardı.
Türkiye’de üretimin şu anda ekmek su kadar ihtiyaç olduğuna değinen Günaydın, “Üretim yaptığımız için tenkit ediliyoruz” derken, yeni dönem yatırımları arasında güneş enerjisi santrali olduğunu duyurdu.
Ucuz kent mücadelelerinin devam edeceğini, istihdam ve ekonomik olarak zor günler geçirildiğini ifade eden Günaydın, “Böyle zamanlarda direnecek, enflasyonla güreşeceksin” diyerek, belediye olarak 10 yıldan buyana hiçbir şeye zam yapmadıklarını hatırlattı.

15 Temmuz sürecine ve bu süreçte MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ülkesine, milletine sahip çıktığına değinen Başkan Günaydın, “Liderimiz Devlet Bahçeli ve Milliyetçi Hareket Partisi ülkenin sigortası olmuştur” dedi.

Belediye olarak sosyal konut olayına baş koyduklarını anlatan Günaydın, ilk etapta 5 bin konutla bu işe başlayacaklarını dile getirdi. Konuşmasında bazı adayların 300, bazılarının aylık 600-800 lira gibi fiyatlarla vatandaşı ev sahibi yapma vaatlerinin bulunduğuna işaret eden Günaydın, “Mahmutpaşa’da işportacılar vardır. Gel vatandaş 3 lira, 5 lira diye bağırırlar. Bu adaylar da ben 300, ben 500’e yapacağım diye bağırıyorlar. Bende diyorum ki, bu konutları bir kuruş kar etmeden yapacağım. Bu hizmeti de halkım için, imkanı olmayanlar için yapıyorum” şeklinde konuştu.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın seçim çalışmalarına katılan Seçim İletişim ve Yönetim Merkezi Başkanı İzzettin Dikmen de, vatandaşların sandık başına gitmeden önce AK Masayı unutmamalarını istedi. AK Parti Adayı Şükrü Başdeğirmen’in Yedişehitler’de ‘Ziyaretine gittiğim insanları sürdü’ şeklinde Başkan Günaydın’ı aslı astarı olmayan konularla suçladığını belirtti. Dikmen, “Bizim anlayışımızda intikam, şantaj, tehdit, iftira ve itiraf yoktur. Bizim anlayışımızda ortak akıl temelinde insan ve hizmet vardır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.