Usta'dan Çırağa Öğüt

Saadet lideri Erbakan, AK Parti'nin İsrail'e hizmet ettiğini söyledi. Saadet liderine göre Türkiye'de büyük oyun oynanıyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 08 Aralık 2010 11:41
Usta'dan Çırağa Öğüt

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Türkiye'nin AK Parti'nin eliyle İsrail tarafından yönetildiğini iddia etti. Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan'ın talebeleri olduğunu ve zaman zaman görüştüklerini de söyleyen Erbakan, başbakan olmak için 7 madde saydı ve 2011 seçimlerinde tek rakiplerinin AK Parti olduğunu iddia etti. 

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan, Eyüp Sultan'da verilen seçim startının ardından NTV'ye çıktı, hükümeti İsrail'in oyununa gelmekle suçladı. Canlı yayında Mirgün Cabas ve Ruşen Çakır'ın sorularını cevaplayan Erbakan, Numan Kurtulmuş'un ayrılık öncesi hazırladığı listede bazı isimlere yer vermeyişini üstü kapalı eleştirerek, "Anayasa Mahkemesi'nde 50 tane kanunu geri döndüren Mustafa Kamalak gibi bir ismi yok sayamassınız" dedi.

AK PARTİYİ SİYONİZME ALET OLMAKLA SUÇLADI

Erbakan, ilerleyen yaşına rağmen neden siyasete geri döndüğü sorusuna Eyüp Sultan'dan örnek vererek açıkladı. Eyüp Sultan'ın 90 yaşında İstanbul surlarında şehit olduğunu hatırlatan Erbakan, siyaset anlayışını "cihat" ile bir tutarak korkmak yerine "cihat etmeyi seçtiğini", hak mücadelesinde yaşa bakmadan sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. 

Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sevdiği isimler olduğunu hatta dostları olduğunu da ifade eden Erbakan, sayılan isimlerin düşüncelerinin yanlış olduğunu ve siyonizme hizmet ettiklerini iddia etti. Saadet lideri Erbakan şunları söyledi:

"Biz Allah'a şükür hak yolunda yürümeye devam ediyoruz.Söylediğiniz isimler (Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan) sevdiğim insanlar dostlarımdır. Şahıslarını her zaman saygı duyarım, severim. Ancak düşünceleri yanlıştır ve bilmeden kendileri, dünyaya hakim olacağız diyen Siyonizme alet olmaktadırlar. Onun için şahıslar değişiyor ama zihniyet değişmiyor. Bu sebepten dolayı mücadele hak ve batıl arasındadır. Şimdi bizim Milli Görüş hareketi başladığı zaman millet aslına dönmeye başladı. Özünü aramaya başladı, kimliğini aramaya başladı. Milli Görüş hareketi bu milleti aslına çekmiştir. Büyük İsrail'i kuracağım diyen insanlar Türkiye'yi kontrol altında tutmak için çaba sarfediyorlar"

"ONLAR BENİM TALEBELERİM, İYİ NİYETLİ İNSANLARDIR"

İsrail'in Siyonizme hizmet için kimsenin bilmediği yöntemler kullandığını söyleyen Erbakan, Erdoğan ve Gül'ün talebeleri olduğunu ancak İsrail'e bilmeden hizmet ettiklerini, kullanıldıklarını iddia etti. İşte Erbakan'ın o ilginç sözleri:

"Bunlar iyi niyetli insanlarımızdır. Bunlar benim talebelerim, kendilerine iyi niyet ve şefkat beslerim. Ve onlara bu şefkatle her zaman hatırlatıyorum ancak onlar "biz biliriz edasındalar". Bunu kullanmıyorlar ve tüm bunlar İsrail'in oyunlarıdır. Son olayda da böyledir.  Millet aslına dönüyor ve Saadet Partisine kayıyor. İsrail endişeli bütün tedbirlerini alıyorlar. 

Hepsi İsrail'in senaryosudur. AKP'yi işbaşına getirdiği zaman "bana bak sakın ha beni aldatıp da şeriat getirmeye kalkma, sonra sana hesap sorarım" diye azarlayıp duruyordu, İmam Hatip'ten bahsetmeyeceksin, tesettürden bahsetmeyeceksin diyordu fakat millet Milli Görüş'e dönünce bu sefer AKP'nin milletten oy olabilmesi için maneviyata hizmet eden bir parti olarak gösterilmesi lazım. Başladı AKP'ye rötüş yapmaya. Bana çak diyor. Niye? Camiye giden Hüsnü Bey, Saadet Partisi'ne oy vermesin. Bunlar maneviyata hizmet ediyor diye AKP'ye oy versin. Bende AKP'ye büyük İsrail planını kurmak için adım adım bu planı kabul ettireyim. Burada AKP'nin kendisi sürüklenen yapraktan ibarettir. Ne yaptığını bilmiyor, bilerek hata yapmak bunlar benim evlatlarım. Fakat bilmeden İsrail'e alet oluyorlar. "Bana çak" diyor, "one minute" de diyor İsrail. Suriye ile vizeleri kaldır Müslümanlarla ilişki içinde gözük diyorlar .Maneviyatçı insanlarımızın oyunun Akp'ye gitmesini sağlıyorlar."

"BAYRAM VE KANDİLLERDE MESAJLAŞIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Erdoğan ve AK Partili bakanların, kendisini her gördüğünde "hocam size şefkatimiz sonsuzdur" dediklerini söyleyen Erbakan, bu isimlerle bayramlarda ve kandillerde daima olarak karşılıklı mesajlaştıklarını ifade etti. Erbakan, 2011 seçimlerinde tek rakiplerinin AK Parti olduğunu söylerken HAS Parti'yi ise rakip olarak görmediklerini kaydetti. Saadet lideri seçim ittifakı konusundaki iddiaları ise şu sözlerle cevapladı:

"Saadet Partisi programında elbette tek başına seçime girme yolundadır. Seçime 6 ay var, biz işin özüyüz. Bunlar bizden çıkmadır. Siyonizm propaganda yapıyorlar. AKP'ye oy vermezseniz Halk Partisi çıkar. Siyonizm medya ve bütün bankaları satın almıştır. Töleransı arttırmıştır. Bize çat diyor AKP'ye, eskiden çatma diyordu. Bunlar hep planlanmış projeler. Halk oyunu buna versin diye danışıklı dövüş yapıyor siyonistler.

Başbakan olabilmek için 7 tane allah vergisi lazım. Bilgi birikimi ( tarih, inanç, millet ), tecrübe ( Bakın Kıbrıs ne hale geldi, Kürt açılımını nerelere getirdiler ), hidayet (hayır nerede şer nerede bilinmesi lazım ), feraset, dirayet, şuur, vizyon."


HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler