Yağmur Suyu Mazgallarını Çalıyorlar

Isparta Belediyesinin cadde, sokak ve mahallelere monte ettiği yağmur suyu ızgaraları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalınıyor.

Yayınlanma:
Yağmur Suyu Mazgallarını Çalıyorlar

Isparta Belediyesinin cadde, sokak ve mahallelere monte ettiği yağmur suyu ızgaraları kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalınıyor. Son 3 aydır hırsızlık olaylarının arttığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kaya, vatandaşların bu konuda duyarlı olmalarını ve gördükleri zaman emniyet birimlerine haber vermelerini istedi.

Şehir merkezinde son 3 aydır döküm demirden imal edilen yağmur suyu ızgaralarının hırsızlık olaylarında artış yaşanmaya başladı. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler özellikle gece saatlerinde şehrin farklı noktalarındaki yağmur suyu ızgaralarını yerinden sökerek götürüyor. Izgaranın yerinden sökülmesiyle birlikte araçlar, yayalar ve sokak hayvanları için tehlikeli durumlar oluşuyor.

Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nce bilgi alınır alınmaz çalınan ızgaraların yerine anında yenisi monte ediliyor. Çalınan ızgaralarla ilgili de Isparta Belediyesince gerekli mercilere suç duyurusunda bulunuluyor.Son günlerde hırsızlık olaylarının arttığı yerlerin başında Hızırbey Mahallesi 1598 Sokak ve Işıkkent Mahallesi 5601 Sokak geliyor. Bu iki sokaktaki yağmur suyu ızgaraları ekipler tarafından yenilenmesine rağmen tekrar çalındı.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri çalınan ızgaraların yerine yenilerini monte etti.Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Kaya, son aylarda yağmur suyu ızgaralarının hırsızlık olaylarında ciddi artışlar yaşandığını belirtti. Yağmur suyu ızgaralarının özellikle gece saatlerinde çalındığına dikkat çeken Kaya, bu durumun bazı olumsuzluklara neden olduğunu söyledi.

Kaya, “Bunlar gece çalınınca kazaya ve sokak hayvanlarının canına neden olabilmektedir. Sabah bir evladımızın okula giderken maalesef mazgalın içerisine düşme tehlikesi de bulunmaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını istiyoruz. Böyle bir olumsuzluk gördükleri zaman en yakın emniyet güçlerine veya zabıta müdürlüğümüze bilgi verebilirler” şeklinde konuştu.Şehir merkezinde binlerce yağmur suyu ızgarası bulunduğuna değinen Serkan Kaya, “Bunların başında beklememiz mümkün değil.

Çalındıktan sonra ihbar aldığımızda arkadaşlarımız gelip hemen yenisini takıyorlar. Bu tür olumsuzluklarda vatandaşlarımız belediyemizi de arasınlar, hemen gelip müdahale edelim ki olumsuz durumlarla karşılaşmayalım” dedi.

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.