Yalım Halıcı: "Vah Memleketimin Haline Vah"

Bakan Dönmez’in ülke genelinde iptal edilen doğalgaz abonelikleriyle ilgili, CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı’dan sert tepki geldi.

Yayınlanma:
Yalım Halıcı: "Vah Memleketimin Haline Vah"

Bakan Dönmez’in ülke genelinde iptal edilen doğalgaz abonelikleriyle ilgili, CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı’dan sert tepki geldi. 

Isparta’da doğalgaz aboneliğini iptal edenlerin sayısının 16 bini bulduğunu belirten İl Başkanı Halıcı, “Isparta’nın, Türkiye genelinde en fazla abonelik iptal edilen il konumunda” olduğunu söyledi.

İl Başkanı Halıcı yaptığı açıklamalarda şunlara değindi. “Son 1 yıl içerisinde ödenemeyen doğalgaz faturalarının sayısı 2938’den 15891’e çıkmış durumda. Türkiye genelinde ödenemeyen fatura sayısında birinci sıradayız.

Isparta’nın bu ekonomik kriz sürecinde ne kadar ağır etkilendiğinin bir sonucudur bu. Bu konuda nasıl bir plan yapıyorsunuz?

Geçtiğimiz günlerde Bakan Sönmez, Türkiye’de doğalgaz faturasını ödeyemeyen ve aboneliğini iptal ettiren vatandaşlarımızın sayısını açıkladı.

2021 yılında Türkiye’de 2 milyon 249 bin doğalgaz abonesi, aboneliklerini iptal ettirmek zorunda kalmış. Her 100 yeni aboneliğe karşı 97 abonelik iptal ettiriliyor Türkiye’de 2021 yılında 797 bin doğalgaz abonesi faturasını ödeyemediği için doğalgazı kesilmişti.

2022 yılında ise bu sayının 1 milyon 148 bin aboneye yükseldiğini görüyoruz. Bu Türkiye’deki tablo.

VAH MEMLEKETİMİN HALİNE VAH

2022 yılının Türkiye’sinde insanları soba kurmaya mahkûm bırakıyorsunuz. Vah Memleketimin Haline Vah. Ispartalı hemşehrilerimize bu kara kışta yaşattığınız elektrik kesintileri yetmedi, şimdi de doğalgaz krizi ile ve faturaları ödeyememe sorunu ile başbaşa bırakıyorsunuz."

 

HABERE YORUM KAT
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.